ZyXEL PLA4211 прирачник

ZyXEL PLA4211
6.9 · 2
PDF прирачник
 · 52 страници
Англиски
прирачникZyXEL PLA4211

Quick Start Guide

www.zyxel.com

PLA4211

500 Mbps Mini Powerline Pass-Thru Ethernet Adapter

Version 1.00
Edition 1, 05/2012
Copyright © 2012 ZyXEL Communications Corporation

User’s Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за ZyXEL PLA4211 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата прилагодувачи за напојување и е оценет од 2 луѓе со просек од 6.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со ZyXEL PLA4211 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за ZyXEL , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на ZyXEL да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
ZyXEL
PLA4211 | PLA4211-GB0201F
прилагодувач за напојување
4718937569229, 4718937569236, 4718937569267, 4718937569274, 5054484021261
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Перформанси
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10, 100 Mbit/s
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Wi-FiНе
Стапка на пренесување податоци (максимална)500 Mbit/s
Мрежни стандардиIEEE 802.3, IEEE 802.3u
Приклучок за напојување-
Вградена порта за напојувањеДа
PowerLine стандардHomePlug AV
Безбедносни алгоритми128-bit AES
Максимално работно растојание300 m
Копче за шифрирањеДа
Поддршка за квалитет на услугата (QoS)Да
Софтвер без инсталирањеДа
Тип интерфејс на Етернет LANБрз етернет
Дизајн
ЛЕД-индикаториДа
Боја на производотБела
СертификацијаCE-LVD\r\nCE, FCC
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична)4 W
AC влезен напон100-240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Струја13 A
Системски барања
Поддржани оперативни системи WindowsWindows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64
Работни услови
Оперативна температура (T-T)0 - 40 °C
Температура на складирање (T-T)-30 - 70 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H)10 - 95
Тежина и димензии
Ширина64 mm
Длабочина39 mm
Висина102 mm
Тежина184 g
Ширина на пакување247 mm
Длабочина на пакување101 mm
Висина на пакување156 mm
Тежина на пакување651 g
Содржина на пакување
Квантитет по пакување2 pc(s)
Кратко упатство за инсталацијаДа
Вклучени каблиLAN (RJ-45)
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за ZyXEL PLA4211 подолу.

Колку тежи ZyXEL PLA4211?

ZyXEL PLA4211 тежи 184 g.

Какви сертификати има ZyXEL PLA4211?

ZyXEL PLA4211 ги има следните сертификати: CE-LVD\r\nCE, FCC.

Која е висината на ZyXEL PLA4211?

ZyXEL PLA4211 има висина од 102 mm.

Колкава е ширината на ZyXEL PLA4211?

ZyXEL PLA4211 има ширина од 64 mm.

Која е длабочината на ZyXEL PLA4211?

ZyXEL PLA4211 има длабочина од 39 mm.

Дали прирачникот за ZyXEL PLA4211 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за ZyXEL PLA4211 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати