ZyXEL P-871M прирачник

ZyXEL P-871M
5.6 · 1
PDF прирачник
 · 20 страници
Англиски
прирачникZyXEL P-871M
Copyright © 2009. All rights reserved

P-871M

VDSL Modem

User’s Guide

Version ME1
11/2009
Edition 2
DEFAULT LOGIN
Password 1234
Console Port Speed 38400 bps

Погледнете го бесплатно прирачникот за ZyXEL P-871M тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата рутери и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со ZyXEL P-871M или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за ZyXEL , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на ZyXEL да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
ZyXEL
P-871M | ZYXPRE871M
рутер
4718937508488
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Пренос на податоци
Стапка на обратен проток на податоци40 Mbit/s
Стапка на директен проток на податоци80 Mbit/s
Порти и интерфејси
Влезен приклучок за еднонасочна струјаДа
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Тежина и димензии
Димензии (ШхДхВ)189 x 132 x 40 mm
Тежина307 g
Протоколи
Поддржани протоколи1 x WAN (RJ45)
Мрежни функцииEthernet, Fast Ethernet, VDSL1/2
Работни услови
Оперативна температура (T-T)0 - 40 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)20 - 85
Релативна влажност во состојба на мирување (без кондензација)20 - 90
Температура на складирање (T-T)-20 - 60 °C
Карактеристики
СертификацијаEN55022 Class B, EN61000-3-2: 2000, EN61000-3-3: 1995+A1:2001, FCC Part 15 (Class B), CSA 60950-1, UL 60950-1, EN 60950-1:2001+A11, IEC 60950-1:2001
ВнатрешнаНе
Поддршка за контрола на протокДа
Вмрежување
Индустриски стандарди за усогласеностIEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.1D
Напојување
Напојувано со USBНе
Укажување
LED светла за поврзувањеДа
ЛЕД-индикаториДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за ZyXEL P-871M подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати