Yamaha YAS-101 прирачник

Yamaha YAS-101
8.6 · 14
PDF прирачник
 · 20 страници
Англиски
прирачникYamaha YAS-101
UAB

Front Surround System

YAS-101

OWNER’S MANUAL

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Yamaha YAS-101 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Звучни ленти и е оценет од 14 луѓе со просек од 8.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Yamaha YAS-101 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Yamaha YAS-101, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Yamaha YAS-101 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Yamaha YAS-101 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Yamaha YAS-101.

Општо
Марка Yamaha
Модел YAS-101 | YAS-101
Производ Звучна лента
EAN 4957812498517, 4957812505772, 0700621475309
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Аудио
RMS-напон 120 W
Канали за аудиоизлез 4.0 канали
Аудиодекодер Dolby Digital,Dolby Pro Logic,Dolby Pro Logic II
Саундбар звучник
Импеданца 6 Ω
Целосна хармониска дисторзија (THD) 10
Дијаметар на делот за високи тонови 2.5 "
Дијаметар на вуферот (империјален систем) 3 "
Субвуфер
Вклучен е подвуфер Да
Тип на сабвуфер Активен субвуфер
RMS-моќност на сабвуферот 60 W
Импеданса на сабвуфер 3 Ω
Приспособување на басот Да
Содржина на пакување
Вклучен приемник Не
Рачна далечинска контрола Да
Карактеристики
FM-радио Не
Боја на производот Црна, сребрена
Препорачана употреба ТВ
Директна репродукција од USB Не
Се монтира на ѕид Да
Други функции
Компатибилност за приклучна подлога за Apple Не е поддржано
Тип на далечински управувач Непрограмабилен
RS-232 интерфејс Не
Димензии на саундбар (Ш x Д x В) 890 x 107 x 12 mm
Технички детали
Интернет ТВ Не
Порти и интерфејси
HDMI порти количина 0
USB 2.0 порти количина 0
Коаксијален влез за дигитално аудио 1
Оптички влез за дигитално аудио 2
Помошен влез Не
SCART порти количина 0
Ethernet LAN конекција Не
Wi-Fi Не
Напојување
Напојување Наизменична струја
AC влезен напон 230 V
AC влезна фреквенција 50 Hz
Потрошувачка на енергија (типична) 23 W
Тежина и димензии
Тежина на саундбар 4200 g
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Yamaha YAS-101 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати