Xerox WorkCentre 6015NI прирачник

Xerox WorkCentre 6015NI
7.4 · 3
PDF прирачник
 · 214 страници
Англиски
прирачникXerox WorkCentre 6015NI

Xerox WorkCentre 6015

Color Multifunction Printer

Imprimante multifonction couleur

Xerox

®

WorkCentre

®

6015

User Guide

Guide d'utilisation

Italiano Guida per l’utente
Deutsch Benutzerhandbuch
Español Guía del usuario
Português Guia do usuário
Nederlands Gebruikershandleiding
Svenska Användarhandbok
Dansk Betjeningsvejledning
Čeština Uživatelská příručka
Polski Przewodnik użytkownika
Magyar
Felhasználói útmutató
Русский Руководство пользователя
Türkçe
Kullanıcı Kılavuzu
Ελληνικά Εγχειρίδιο χρήστη

Погледнете го бесплатно прирачникот за Xerox WorkCentre 6015NI тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата печатачи и е оценет од 3 луѓе со просек од 7.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Xerox WorkCentre 6015NI или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Xerox , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Xerox да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Xerox
WorkCentre 6015NI | 6015V_NI
печатач
95205766165, 4053162311619, 0778890928758, 0095205766158, 0952057661584, 0952057661652, 0095205766165
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Сертификати
СертификацијаUL 60950-1/CSA 60950-1-07, 2nd Edition, EMC Directive 2004/108/EC, EN 55022 Class B, EN 55024, EN 60950-1, 2nd Edition, FCC Part 15, Class B, Low Voltage Directive 2006/95/EC, RoHS Directive 2002/95/EC
Други функции
Управување со боитеPANTONE Color calibrated solid-color simulations
I/O порти10/100BaseTX Ethernet, USB 2.0
Управник со уредиLow toner email alert, PrintingScout Alert Notification, Xerox CentreWare Web, Xerox CentreWare Internet Services
Длабочина (минимална)389 mm
Висина (мин.)337 mm
Емисии на акустичен притисок50 dB
ФункцииCopy, Email, Fax, Print, Scan
Должина на пакување561.33 mm
Функции за печатачBlack and white only print mode, Built-in support links, Collation, Custom page size, Draft mode, Fit-to-page, N-up, Poster printing, Run Black, Scaling, Watermarks
Меморија за печатење (стандардна)128 MB
Скенирање формати на датотекиPDF, TIFF
One-year on-site
Функции за сè-во-едноCopy, Fax, Print, Scan
Функции за сѐ-во-едно во бојаcopy, print
Димензии (ШхДхВ)410 x 389 x 337 mm
Мрежни функции10/100Base-T Ethernet
Компатибилни оперативни системиWindows XP, Server 2003, Server 2008, Vista, 7; Mac OS 10.5+; Linux (32-bits): Red Hat Enterprise Linux 4 WS, 5 Client, SUSE Linux Enterprise Desktop 10, 11, Ubuntu 8.04, 10.04 LTS
Должина на пакување561.33 mm
Технологија на печатењеЛасерско печатење
Копирање
Време за првата копија (црна, нормална)20 s
Време за првата копија (во боја, нормална)37 s
Максимална резолуција за копирање600 x 600 DPI
Функција за копирање N-во-1 (N=)2, 4
КопирањеКопирање во боја
Двострано копирањеНе
Карактеристики
Земја на потеклоКина
Максимално работење со прекини30000 страници во месец
Дигитален испраќачНе
СертификацијаUL 60950-1/CSA 60950-1-07, 2nd Edition, EMC Directive 2004/108/EC, EN 55022 Class B, EN 55024, EN 60950-1, 2nd Edition, FCC Part 15, Class B, Low Voltage Directive 2006/95/EC, RoHS Directive 2002/95/EC
Земја на потеклоКина
Работна температура (T-T)50 - 90 °F
Тежина и димензии
Минимална ширина410 mm
Тежина18000 g
Длабочина520.69 mm
Ширина558.79 mm
Висина495.29 mm
Висина на пакување505.45 mm
Тежина на пакување19815 g
Ширина на пакување530.85 mm
Димензии (ШхДхВ)410 x 389 x 337 mm
Тежина18000 g
Длабочина520.69 mm
Ширина558.79 mm
Висина495.29 mm
Влезен и излезен капацитет
Влезен капацитет на автоматскиот полнач на документи (ADF)15 листови
Вкупен излезен капацитет100 листови
Вкупен влезен капацитет160 листови
Капацитет на повеќенаменската фиока10 листови
Вкупен број на влезни фиоки1
Повеќенаменска фиокаДа
Автоматски полнач на документи (ADF)Да
Работни услови
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 85
Работна температура (T-T)50 - 90 °F
Оперативна температура (T-T)5 - 32 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 85
Оперативна температура (T-T)5 - 32 °C
Напојување
Потрошувачка на енергија (штедење енергија)13 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)34 W
Потрошувачка на енергија (просечно работење)220 W
AC влезна фреквенција50 Hz
AC влезен напон220 - 240 V
Перформанси
Ниво на звучна моќност (подготвеност)23 dB
Фреквенција на процесор295 MHz
Внатрешна меморија128 MB
Интегриран читач на картичкиНе
Ниво на звучен притисок (печатење)50 dB
Компатибилност за MacДа
Податоци за пакувањето
Висина на пакување505.45 mm
Тежина на пакување19815 g
Ширина на пакување530.85 mm
Печатење
Брзина на печатење (во боја, нормален квалитет, A4/Американско писмо)12 ppm
Брзина на печатење (црна, нормален квалитет, A4/Американско писмо)15 ppm
Технологија на печатењеЛасер
Максимална резолуција1200 x 2400 DPI
Време за првата страница (црна, нормално)14 s
Време за првата страница (во боја, нормално)17 s
ПечатењеПечатење во боја
Двострано печатењеНе
Скенирање
Скенирање воE-mail, FTP, USB
Резолуција за оптичко скенирање1200 x 1200 DPI
Тип скенерРамен и ADF скенер
Поддржани формати на сликаJPG, TIF
Длабочина на влезната боја24 бит
СкенирањеМоно скенирање
Двострано скенирањеНе
Вмрежување
Безбедносни карактеристикиIPv6
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiДа
Факс
Брзина на модемот33.6 Kbit/s
Автоматско повторно бирањеДа
Брзо повикување со факсот (максимум броеви)99
Автоматско намалувањеДа
Методи за кодирање факсJBIG, MH, MMR (Fax coding method), MR
Испраќање факсовиЕдинечен факс
Двострано испраќање факсовиНе
Ракување со хартија
Максимална големина на печатење216 x 356 mm
Видови медиуми на фиоката за хартијаCoated paper, Envelopes, Labels, Plain paper, Recycled paper
ISO A-големини на низи (A0...A9)A4, A5
Големина на медиуми за печатење кои не се во согласност со ISOLegal
Тежина на медиумите на фиоката за хартија60 - 105 g/m²
Тежина на повеќенаменската фиока60 - 163 g/m²
Прилагодено медиуми ширина76.2 - 215.9 mm
Прилагодено медиуми должина127 - 355.6 mm
Максимална големина на хартијата од ISO A-серијатаA4
Дизајн
ЕкранLCD
Екран на допирНе
Вграден дисплејДа
Положба на пазаротБизнис
Порти и интерфејси
Стандардни интерфејсиEthernet, USB 2.0, Wireless LAN
Директно печатењеНе
USB портиДа
Содржина на пакување
Вклучени двигателиДа
Логистички податоци
Export Control Classification Number (ECCN)EAR99
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Xerox WorkCentre 6015NI подолу.

Колку тежи Xerox WorkCentre 6015NI?

Xerox WorkCentre 6015NI тежи 18000 g.

Кој е најдобриот начин за отстранување заглавена хартија од печатачот?

Најдобро е нежно да ја извлечете хартијата од печатачот. Исклучете го печатачот и осигурајте се дека главата за печатење не виси над хартијата и дека нема останато хартија во печатачот.

Зошто мојот печатач не прифаќа оригинални касети за мастило?

Печатачот може да не ги препознава неоригиналните касети. Во тој случај ќе добиете порака дека касетата е празна. Прирачникот за купената касета за мастило обично го содржи решението, ако тоа не функционира, препорачливо е да се обратите до продавачот.

Зошто моите отпечатоци се со слаб квалитет?

Може да има различни причини за слаб квалитет на печатење. Проверете дали касетите за мастило или тонерите се полни. Ако е така, inkjet (инк-џет) печатачите често бараат чистење на печатачот, касетите се исушиле или иглата за печатење е скршена. Кај ласерските печатачи, се препорачува калибрирање на ласерскиот печатач.

Која е разликата помеѓу ласерски печатач и инк-џет (inkjet) печатач?

Ласерски печатач печати со тонер, а инк-џет (inkjet) печатач печати со мастило.

Зошто мојот инк-џет (inkjet) печатач има црни ленти?

Во повеќето случаи, касетата за инк-џет (inkjet) печатачот е скршена и треба да се замени.

Што значи DPI (ТПИ)?

Англиската кратенка DPI (<i>Dots Per Inch</i>) значи Точки По Инч (ТПИ) и е бројот на капки мастило (по инч) што завршуваат на хартија при печатење.

Какви сертификати има Xerox WorkCentre 6015NI?

Xerox WorkCentre 6015NI ги има следните сертификати: UL 60950-1/CSA 60950-1-07, 2nd Edition, EMC Directive 2004/108/EC, EN 55022 Class B, EN 55024, EN 60950-1, 2nd Edition, FCC Part 15, Class B, Low Voltage Directive 2006/95/EC, RoHS Directive 2002/95/EC.

Која е висината на Xerox WorkCentre 6015NI?

Xerox WorkCentre 6015NI има висина од 495.29 mm.

Колкава е ширината на Xerox WorkCentre 6015NI?

Xerox WorkCentre 6015NI има ширина од 558.79 mm.

Која е длабочината на Xerox WorkCentre 6015NI?

Xerox WorkCentre 6015NI има длабочина од 520.69 mm.

Дали прирачникот за Xerox WorkCentre 6015NI е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Xerox WorkCentre 6015NI не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати