Xerox Card Scanner 200 прирачник

Xerox Card Scanner 200
(1)
  • Број на страници: 98
  • Вид на документ: PDF
Card Scanner 200
User Guide
Xerox Card Scanner 200

Треба помош?

Број на прашања: 0

Дали имате прашање во врска со Xerox Card Scanner 200 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку повеќе поединечности давате за Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе биде за другите Xerox Card Scanner 200 сопственици правилно да одговорат на Вашето прашање.

индекс

Погледнете го бесплатно прирачникот за Xerox Card Scanner 200 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Скенери и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Xerox Card Scanner 200 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Xerox Card Scanner 200 спецификации

Општо
Марка Xerox
Модел Card Scanner 200
Производ Скенер
EAN 5052178951535
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Скенирање
Максимална големина за скенирање 104 x 152 mm
Брзина на рамно скенирање (ц/б, А4) 7 секунди/страница
Скенирање во боја Да
Длабочина на влезната боја 24 бит
Скенирање филмови Не
Двострано скенирање Не
Дизајн
Тип скенер Пенкало со скенер
Други функции
Стандардни медиумски големини 33mm x 43mm (1.3" x 1.7") - 104mm x 152mm (4.1" x 6")
Димензии (ШхДхВ) 174.5 x 60.5 x 38.5 mm
Димензии (Ш х Д х В) (империјални) 6.9 x 2.4 x 1.5 "
Порти и интерфејси
Стандардни интерфејси USB 2.0
USB порти Да
USB верзија 2.0
Содржина на пакување
Вклучен софтвер Kofax VRS\nNuance PaperPort\nArcSoft PhotoImpression\nNewSoft Presto! BizCard
Тежина и димензии
Ширина 174.5 mm
Длабочина 60.5 mm
Висина 38.5 mm
Тежина 194 g
null
Системски барања
Минимални системски барања CD/DVD-ROM, USB
Компатибилни оперативни системи Windows 2000 (SP4) / XP (SP2) / Vista
Минимум простор на тврд диск 350 MB
Минимум RAM 512 MB
Минимум процесор Pentium IV
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Подолу, ќе ги најдете најчесто поставуваните прашања во врска со Xerox Card Scanner 200.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде