Wiko Riff прирачник

Wiko Riff
7.4 · 1
PDF прирачник
 · 164 страници
Англиски
прирачникWiko Riff
User guide
Guide d’utilisation
Manuale di utilizzo
Guía del usuario
Guia de utilização
Bedienungsanleitung
Handleiding
لﻌﺘﺳﻻا ﻞﻴﻟد
Instrukcja obsługi

Погледнете го бесплатно прирачникот за Wiko Riff тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата паметни телефони и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Wiko Riff или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Wiko , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Wiko да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Wiko
Riff | 9432
паметен телефон
6943279405036
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран2.4 "
Резолуција на екран240 x 320 пиксели
Екран на допир-
Тип екранTFT
Број на бои на екранот65536 бои
Надворешен екранНе
Меморија
Поддршка за флеш-картичкиДа
Компатибилни мемориски картичкиMicroSD (TransFlash)
Внатрешна меморија- MB
Максимална големина на мемориска картичка8 GB
Камера
Задна камераДа
Резолуција на задната камера640 x 480 пиксели
Вмрежување
Wi-FiНе
Податочна мрежаGSM
WAPНе
Способност за SIM-картичкаДвојна SIM
Тип SIM картичкаMiniSIM
Пренос на податоци
BluetoothДа
Bluetooth верзија3.0+HS
Порти и интерфејси
USB портиДа
USB конектор типМикро-USB
USB верзија2.0
Поврзување слушалки3,5 мм
Размена на пораки
MMS (услуга за мултимедијални пораки)Не
Е-поштаНе
Видео
ВидеоповикНе
Репродукција на видеоДа
Снимање видеоДа
Формати на видеокомпресија3GP, AVI, MP4
Аудио
FM-радиоДа
Тип ѕвонењеMP3
Снимање гласДа
Поддржани аудио форматиAMR, MP3, WAV
Напојување
Технологија на батеријата-
Капацитет на батеријата900 mAh
Време за разговор (2G)13 h
Време во состојба на подготвеност (2G)256 h
Тежина и димензии
Тежина80 g
Ширина49 mm
Длабочина12.7 mm
Висина120 mm
Технички детали
Тип претплата-
Боја на производотБела
ТипОсновен модел на телефон
Поддржани формати на сликаBMP, GIF, JPG
Функција за алармДа
Поддршка за јазициARA, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, ITA, POL, POR
Функции на телефон
ФорматПлочка
Управување со лични информации (PIM)SOS
Известување со вибрацијаДа
Капацитет на именикот200 влезови
Вградени игри1
Перформанси на ГПС
GPSНе
Лоцирање на положбатаНе
Содржина на пакување
Вклучени каблиМикро-USB
Прирачник за кориснициДа
Вклучени слушалкиДа
Управување со повик
Брзо бирањеДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Wiko Riff подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати