Western Digital WD Elements прирачник

Western Digital WD Elements
8 · 22
PDF прирачник
 · 66 страници
Англиски
прирачникWestern Digital WD Elements
WD Elements
Play
Multimedia Drive
User Manual

Погледнете го бесплатно прирачникот за Western Digital WD Elements тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата надворешни тврди дискови и е оценет од 22 луѓе со просек од 8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Western Digital WD Elements или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Western Digital , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Western Digital да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Екстерниот хард диск Western Digital WD Elements е направен со капацитет од 2000GB и размер од 2.5". Форматот на датотеката е NTFS, а максималната брзина на пренос на податоци е 5000Mbit/s. USB брзините на пренос на податоци се 480,5000Mbit/s, а може да се напојува преку USB. Се поддржуваат оперативните системи на Windows: Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64, додека на Mac оперативните системи сепак е поддржан. Димензиите на hard disk се: ширина од 82mm, длабочина од 111mm и висина од 21mm, со тежина од 230 g.

Општо
Western Digital
WD Elements | WDBHDW0020BBK-EESN
надворешен тврд диск
718037751979, 0718037831626
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Тврд диск
Капацитет на тврдиот диск2000 GB
Брзина на тврдиот диск- RPM
Големина на тврдиот диск2.5 "
Систем за форматирање датотекаNTFS
ТипHDD
Порти и интерфејси
Стапка на пренесување податоци (максимална)5000 Mbit/s
Стапки на пренос на податоци од USB480,5000 Mbit/s
USB-конекторMicro-USB B
USB верзија3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Thunderbolt технологијаНе
Wi-FiНе
Ethernet LAN конекцијаНе
Напојување
Се напојува од магистралаUSB
Надворешен адаптерНе
Моќност на магистралата5 V
Карактеристики
Поддржани оперативни системи WindowsWindows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64
Поддржани оперативни системи МасДа
Боја на производотЦрн
Софтвер без инсталирањеДа
ЛЕД-индикаториДа
Материјал на куќиште-
Тежина и димензии
Ширина82 mm
Длабочина111 mm
Висина21 mm
Тежина230 g
Работни услови
Оперативна температура (T-T)5 - 35 °C
Температура на складирање (T-T)-20 - 65 °C
Податоци за пакувањето
Вклучени каблиМикро-USB
Прирачник за кориснициДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Western Digital WD Elements подолу.

Колку тежи Western Digital WD Elements?

Western Digital WD Elements тежи 230 g.

Која е висината на Western Digital WD Elements?

Western Digital WD Elements има висина од 21 mm.

Колкава е ширината на Western Digital WD Elements?

Western Digital WD Elements има ширина од 82 mm.

Која е длабочината на Western Digital WD Elements?

Western Digital WD Elements има длабочина од 111 mm.

Дали прирачникот за Western Digital WD Elements е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Western Digital WD Elements не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати