Vestax VCI-400DJ прирачник

Vestax VCI-400DJ
8.8 · 2
PDF прирачник
 · 9 страници
Англиски
прирачникVestax VCI-400DJ
VERSION 1.1
QUICK
-
START
GUIDE
VESTAX VCI-400

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Vestax VCI-400DJ тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Опрема за Диџеи и е оценет од 2 луѓе со просек од 8.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Vestax VCI-400DJ или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Vestax , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Vestax VCI-400DJ спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Vestax VCI-400DJ.

Општо
Марка Vestax
Модел VCI-400DJ
Производ Опрема за Диџеи
EAN 4516184700330, 4516184700415
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Технички детали
Дел за миксер Да
Број на канали на миксета 4 канали
Crossfader Да
Стабилизатор Да
Вградена оптичка податочна единица Не
Директна репродукција од USB -
Сооднос на сигналот и пречките (SNR) 70 dB
Тотална хармониска дисторзија плус бучава (THD+N) 0.05
Стапка на семплирање 48 kHz
Боја на производот Сребрена
Дисплеј
Вграден дисплеј Не
Порти и интерфејси
USB порти Да
USB верзија 2.0
Компатибилност за приклучна подлога за Apple Не е поддржано
Влез за микрофон Да
Поврзување слушалки 6,3 мм
Аудиовлез (Л,Д) 2
Главен излез (XLR) 2
Главен (Л, Д) излез 2
Напојување
Тип напојување Наизменична струја
null
Системски барања
Поддржани оперативни системи Windows Windows 7 Home Basic,Windows 7 Home Basic x64,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows Vista Business,Windows Vista Business x64,Windows Vista Enterprise,Windows Vista Enterprise x64,Windows Vista Home Basic,Windows Vista Home Basic x64,Windows Vista Home Premium,Windows Vista Home Premium x64,Windows Vista Ultimate,Windows Vista Ultimate x64,Windows XP Home,Windows XP Home x64,Windows XP Professional,Windows XP Professional x64
Поддржани оперативни системи Мас Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion,Mac OS X 10.8 Mountain Lion
Минимален RAM 1 GB
Потребна е оптичка податочна единица Да
Потребно е USB Да
Тежина и димензии
Ширина 457 mm
Длабочина 328 mm
Висина 61 mm
Тежина 4500 g
Содржина на пакување
Вклучени кабли USB
Вклучен адаптер за електрично напојување Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Vestax VCI-400DJ подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати