TP-Link TL-WR1043ND прирачник

TP-Link TL-WR1043ND
8.4 · 17
PDF прирачник
 · 135 страници
Англиски
прирачникTP-Link TL-WR1043ND

TL-WR1043ND

450Mbps Wireless N Gigabit Router

REV3.1.0
1910011694

Погледнете го бесплатно прирачникот за TP-Link TL-WR1043ND тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата рутери и е оценет од 17 луѓе со просек од 8.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со TP-Link TL-WR1043ND или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за TP-Link , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на TP-Link да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Routerot TP-Link TL-WR1043ND e eden od najboljite ruteri na trzisteto koi nudi Full duplex poddrska i Ethernet LAN poddrska so 4 RJ-45 portovi. Antennata ima maksimalen dobiv na 5 dBi, so Reset kopcic za povtornoto namaluvanje i poddrska za Quality of Service (QoS). Ima eden USB port i DC-in priklucok, no ne podrzuva Power over Ethernet (PoE). Input tokot e 1.5 A, a ima i Plug and Play funkcii. Ruterot TP-Link TL-WR1043ND e izraboten od kvalitetni materiali so namera da obezbedi dolgotrajna i pouzdana upotreba. So edinstveniot dizajn i optimalnata montaza specifichna za sekoj model na vozilo, ovaj ruter nudi stabilna akustichka kvaliteta i vestachki uvelichuvanje na signalot. Ovoj ruter e odlichna opcija za kucni mrezhi. So ednostaven nacin na koristnichkoto meni i mnogu funkcii koja gi ima, ovaj ruter e praktichen i dostapen izbor. So podobruvanjata koja omogucuva, ruterot TP-Link TL-WR1043ND e idealen za rabota, igricki i streaming video. Neprekorno vklucuvanje i brza konekcija izdvoeni se kako kvaliteti na ovaa naprava, obezbeduvajki chista i stabilna konekcija na internetot. Za korisnicite koi baraatsou idealen ruter koj ke gi zadovoli nivnite potrebi vo kucata, ruterot TP-Link TL-WR1043ND e eden od najdobrite opcii dostapni na trzisteto.

Општо
TP-Link
TL-WR1043ND | TL-WR1043ND
рутер
230494831754, 5052916510307, 5053106695897, 6935364051389, 845973051389, 8459730513892, 0230494831754, 2050008826483, 6935364093327, 0801940086808, 0071090289460, 0830209606044, 5053460985474
Англиски
Упатство за употреба (PDF), Водич за инсталација (PDF), Табеларни податоци (PDF)
Вмрежување
Целосно двостран системДа
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10,100,1000 Mbit/s
Мрежни стандардиIEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3, IEEE 802.3u
Технологија за поврзување на каблите10/100/1000Base-T(X)
VPN поддршкаPPTP, L2TP, IPSec
Чувствителност на приемникот270M: -68dBm@10% PER\r\n130M: -68dBm@10% PER\r\n108M: -68dBm@10% PER\r\n54M: -68dBm@10% PER\r\n11M: -85dBm@8% PER\r\n6M: -88dBm@10% PER\r\n1M: -90dBm@8% PER
Тип интерфејс на Етернет LANГигабит етернет
Антена
Ниво на засилување со антената (максимално)5 dBi
Дизајн на антенаНадворешен
Тип приклучок за антенаRP-SMA
Број на антени3
Расклоплива антена(и)Да
Функции за управување
Копче за ресетирањеДа
Поддршка за квалитет на услугата (QoS)Да
Управување засновано на вебДа
Порти и интерфејси
Порти за Етернет LAN (RJ-45)4
Влезен приклучок за еднонасочна струјаДа
USB портиДа
Други функции
USB порти количина1
Влезна струја1.5 A
Поддржани стапки на пренос на податоци за WLAN11, 54, 450 Mbit/s
Влезен напон12 V
Монтирање на полицаНе
Опсег на фреквенција2.4 - 2.4835 GHz
USB верзија2.0
Опсег на фреквенција2.4 GHz
Опис на филтрирањеID, IP
xDSL конекцијаНе
Конекција на мобилна мрежаНе
Напојување
Напојување преку Етернет (PoE)Не
Потрошувачка на енергија (типична)10 W
Излезен напон12 V
Карактеристики
Софтвер без инсталирањеДа
СертификацијаCE, FCC, RoHS
Дизајн
Боја на производотСина
ЛЕД-индикаториДа
Работни услови
Оперативна температура (T-T)0 - 40 °C
Температура на складирање (T-T)-40 - 70 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H)5 - 90
Протоколи
DHCP клиентДа
DHCP-серверДа
Универзален Приклучи и пушти (UPnP)Да
Безбедност
Поддршка на DMZДа
Безбедносни алгоритми128-bit WEP, 152-bit WEP, 64-bit WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK, WPS
Филтрирање MAC адресаДа
Заштитен ѕидДа
Спречување DoS-нападиДа
ФилтрирањеДа
Инспекција на состојбата на пакетот (SPI)Да
Тежина и димензии
Тежина- g
Ширина225 mm
Длабочина141 mm
Висина30 mm
Функции на безжична LAN
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Топ Wi-Fi стандардWi-Fi 4 (802.11n)
Стапка за пренос на податоци за WLAN450 Mbit/s
Системски барања
Поддржани оперативни системи WindowsWindows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64
Поддржани оперативни системи МасДа
Поддржани оперативни системи LinuxДа
Содржина на пакување
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
Мобилно вмрежување
3GНе
4GНе
WAN-врска
Етернет WANДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за TP-Link TL-WR1043ND подолу.

Која е разликата помеѓу рутер и модем?

Модем обезбедува интернет врска преку давател на интернет услуги. Рутерот (од англиски, значи „упатувач“) потоа го распространува сигналот за интернет до уредите поврзани со него.

Од што зависи брзината на преземање на податоци од интернет мрежата?

Брзината на преземање на податоци од интернет мрежата зависи од видот на врската што ја имате. Ако имате врска од 25 Mb/s, тоа значи дека теоретски треба да можете во секунда да преземате 25 MB на податоци.

Дали WIFI зрачењето е штетно?

WIFI е сигнал за радио-фреквенција во форма на нејонизирачко зрачење. Ова зрачење не може да ги оштети клетките и ткивата и затоа не е штетно за здравјето на луѓето.

Колку тежи TP-Link TL-WR1043ND?

TP-Link TL-WR1043ND тежи - g.

Какви сертификати има TP-Link TL-WR1043ND?

TP-Link TL-WR1043ND ги има следните сертификати: CE, FCC, RoHS.

Која е висината на TP-Link TL-WR1043ND?

TP-Link TL-WR1043ND има висина од 30 mm.

Колкава е ширината на TP-Link TL-WR1043ND?

TP-Link TL-WR1043ND има ширина од 225 mm.

Која е длабочината на TP-Link TL-WR1043ND?

TP-Link TL-WR1043ND има длабочина од 141 mm.

Дали прирачникот за TP-Link TL-WR1043ND е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за TP-Link TL-WR1043ND не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати