TP-Link TL-WA854RE прирачник

TP-Link TL-WA854RE
8.1 · 15
PDF прирачник
 · 59 страници
Англиски
прирачникTP-Link TL-WA854RE

Wi-Fi Range Extender

Quick

Installation

Guide

7106508578 REV3.0.0
For technical support, the user guide and other
information, please visit https://www.tp-link.com/support/,
or simply scan the QR code.
TP-Link Technologies Co., Ltd.
Specications are subject to change without notice. is a
registered trademark of TP-Link Technologies Co., Ltd. Other brands
and product names are trademarks or registered trademarks of their
respective holders.
No part of the specications may be reproduced in any form or by
any means or used to make any derivative such as translation,
transformation, or adaptation without permission from TP-Link
Technologies Co., Ltd. Copyright © 2020 TP-Link Technologies Co.,
Ltd. All rights reserved.

*Images may dier from actual products.

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за TP-Link TL-WA854RE тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Прилагодувачи за напојување и е оценет од 15 луѓе со просек од 8.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со TP-Link TL-WA854RE или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за TP-Link , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

TP-Link TL-WA854RE спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на TP-Link TL-WA854RE.

Општо
Марка TP-Link
Модел TL-WA854RE
Производ Прилагодувач за напојување
EAN 6935364071325, 0845973071356, 8459730713568, 4054842885130, 0163121537920, 6935364091149, 0037849927939, 6935364071332, 0845973071325, 0807320174363, 5054480611374, 0318832375471, 0547546369234, 6935364086985
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Тежина и димензии
Ширина 110 mm
Длабочина 65.8 mm
Висина 75.2 mm
Ширина 110 mm
Длабочина 65.8 mm
Висина 75.2 mm
Карактеристики
Стапка на пренесување податоци (максимална) 300 Mbit/s
Опсег на фреквенција 2.4 - 2.4835 GHz
Модулација -
Мрежни стандарди IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n
Чувствителност на приемникот 70M: -68dBm@10% PER\r\n130M: -68dBm@10% PER\r\n108M: -68dBm@10% PER\r\n54M: -68dBm@10% PER\r\n11M: -85dBm@8% PER\r\n6M: -88dBm@10% PER\r\n1M: -90dBm@8% PER
2.4 GHz Да
5 GHz Не
Максимална стапка на пренос на податоци (2.4 GHz) 300 Mbit/s
Дизајн
Внатрешна Да
Сертификација CE, RoHS
Сертификација CE, RoHS
Тип на антена Внатрешен
Број на антени 2
Боја на производот Бела
ЛЕД-индикатори Да
Безбедност
Безбедносни алгоритми 128-bit WEP,152-bit WEP,64-bit WEP,WPA-PSK,WPA2-PSK
Работни услови
Релативна оперативна влажност (H-H) 10 - 90
Оперативна температура (T-T) 0 - 40 °C
Температура на складирање (T-T) -40 - 70 °C
Релативна влажност за складирање (H-H) 5 - 90
Релативна оперативна влажност (H-H) 10 - 90
Оперативна температура (T-T) 0 - 40 °C
Температура на складирање (T-T) -40 - 70 °C
Релативна влажност за складирање (H-H) 5 - 90
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична) 3 W
Потрошувачка на енергија (типична) 3 W
Перформанси
Компатибилни оперативни системи Microsoft Windows 98SE, NT, 2000, XP, Vista or Windows 7, 8, Mac OS, NetWare, UNIX or Linux.
Стапка на пренесување податоци (максимална) 300 Mbit/s
Модулација -
Мрежни стандарди IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n
Безбедносни алгоритми 128-bit WEP,152-bit WEP,64-bit WEP,WPA-PSK,WPA2-PSK
Ethernet LAN конекција Не
Wi-Fi Да
Приклучок за напојување -
Вградена порта за напојување Не
Топ Wi-Fi стандард Wi-Fi 4 (802.11n)
Wi-Fi стандарди 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n)
Поддржани стапки на пренос на податоци за WLAN 300 Mbit/s
Антена
Тип на антена Внатрешен
Број на антени 2
Содржина на пакување
Квантитет по пакување 1 pc(s)
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за TP-Link TL-WA854RE подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати