TP-Link TL-SC3230N прирачник

TP-Link TL-SC3230N
8 · 2
PDF прирачник
 · 94 страници
Англиски
прирачникTP-Link TL-SC3230N

TL-SC3230N

Wireless N Megapixel Surveillance Camera

REV: 1.0.0
1910010754

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за TP-Link TL-SC3230N тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Безбедносни камери и е оценет од 2 луѓе со просек од 8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со TP-Link TL-SC3230N или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за TP-Link TL-SC3230N, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на TP-Link TL-SC3230N да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

TP-Link TL-SC3230N спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на TP-Link TL-SC3230N.

Општо
Марка TP-Link
Модел TL-SC3230N | TL-SC3230N
Производ Безбедносна камера
EAN 845973054137, 0845973054137, 6935364054151, 8459730541376, 0091483620380, 4054318718719, 5054533870956, 6935364054137
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Видео
Максимална резолуција 1280 x 1024 пиксели
Поддржани видеоформати M-JPEG,MPEG4
Поддржани графички резолуции 320 x 240,1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),640 x 480 (VGA)
Поддржани видеорежими -
Брзина на кадри 30 fps
Вкупно мегапиксели 1.3 MP
Камера
Минимално осветлување 0.5 lx
Агол на прикажување на леќата, хоризонтален 46 °
Агол на прикажување на леќата, вертикален 35 °
Сензор за слики
Тип сензор CMOS
Големина на оптички сензор 1/4 "
Прогресивно скенирање Да
Систем на леќи
Оптички зум - x
Дигитален зум 10 x
Фиксна должина на фокус 4.3 mm
Безбедност
Препознавање видео движење Да
Филтрирање на IP-адресите Да
Безбедносни алгоритми HTTPS
Тип заштита со лозинка Корисник
HTTPS енкрипција Да
Складирање
Вграден тврд диск -
Ноќно гледање
Ноќно гледање -
Перформанси
Тип -
PTZ контрола Да
Поддржана замена Внатрешен
Влез/излез за аларм Да
Технологија на поврзување Безжична
Сертификација CE, FCC, RoHS
Дизајн
Формат Кутија
Боја на производот Бела
Вид на монтирање Таван/ѕид
Содржина на пакување
Кратко упатство за вклучување Да
Вклучени кабли LAN (RJ-45)
Сет за монтирање Да
Рачно Да
Прирачник за корисници Да
Порти и интерфејси
Интерфејс RJ-45
Влез за микрофон Да
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Влезен приклучок за еднонасочна струја Да
Аудио
Поддржани аудио формати AMR
Вграден микрофон Да
Аудиосистем 2-насочно
Вмрежување
Ethernet LAN конекција Да
Технологија за поврзување на каблите 10/100Base-T(X)
Wi-Fi -
Поддржано мрежни протоколи TCP/IP, DHCP, PPPoE, ARP, ICMP, FTP, SMTP, Samba, NFS, DNS, NTP, UPnP, RTSP, RTP, RTCP, HTTP, HTTPS, TCP, UDP, 3GPP/ISMA RTSP
Тежина и димензии
Ширина 74.5 mm
Длабочина 54.3 mm
Висина 34.7 mm
Напојување
Напојување преку Етернет (PoE) -
Потрошувачка на енергија (типична) 12 W
Напон на еднонасочната излезна струја +12V
Технички детали
Сертификати за одржливост RoHS
Работни услови
Оперативна температура (T-T) 0 - 40 °C
Температура на складирање (T-T) -40 - 70 °C
Релативна оперативна влажност (H-H) 10 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H) 5 - 90
Други функции
Компатибилни оперативни системи Windows 98/ME/2000/2003/XP/Vista/7, Mac OS, Linux
Ф-број (релативен отвор) 1.8
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за TP-Link TL-SC3230N подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати