TP-Link TL-PA511 прирачник

TP-Link TL-PA511
8.3 · 1
PDF прирачник
 · 29 страници
Англиски
прирачникTP-Link TL-PA511

TL-PA511

AV500 Mini Powerline Adapter

Rev: 1.0.0
1910010503

Погледнете го бесплатно прирачникот за TP-Link TL-PA511 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата прилагодувачи за напојување и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со TP-Link TL-PA511 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за TP-Link , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на TP-Link да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
TP-Link
TL-PA511 | TL-PA511
прилагодувач за напојување
191120100616, 4054842253625, 5052883628173, 5052916503606, 5055309611414, 5055309611421, 6935364031305, 6935364031312, 6935364031466, 845973031572, 8459730315724, 845973031589, 0845973031572
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Порти и интерфејси
Технологија на поврзувањеЖичена
Интерфејс на домаќинPowerPlug
ИнтерфејсЕтернет
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Дизајн
ВнатрешнаНе
Чипови-
Софтвер без инсталирањеДа
Боја на производотBlack, White
ЛЕД-индикаториLAN, Power, Y
СертификацијаCE, FCC
Вмрежување
Стапка на пренесување податоци (максимална)500 Mbit/s
Ethernet LAN конекцијаДа
Технологија за поврзување на каблите10/100/1000BaseT(X)
Мрежни стандардиIEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u
Модулација1024-QAM, 16-QAM, 256-QAM, 64-QAM, 8-QAM, BPSK, OFDM, QPSK
Максимално работно растојание300 m
Технологија на бакарните кабли за Етернет1000BASE-T, 1000BASE-TX, 100BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T
Wi-FiНе
Безбедносни алгоритми128-bit AES
Други функции
Поддржани стапки за пренос на податоци10/100 Mbit/s
Индустриски стандарди за усогласеностIEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab
ЛЕД за напојувањеДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
Мрежни функцииГигабит етернет
Димензии (ШхДхВ)58 x 40 x 105 mm
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична)6 W
Системски барања
Поддржани оперативни системи WindowsДа
Поддржани оперативни системи МасДа
Поддржани оперативни системи LinuxДа
Компатибилни оперативни системиWindows 2000\nWindows XP\nWindows 2003\nWindows Vista\nWindows 7\nMac\nLinux
Тежина и димензии
Ширина58 mm
Длабочина40 mm
Висина105 mm
Одржливост
Сертификати за одржливостRoHS
Работни услови
Оперативна температура (T-T)0 - 40 °C
Температура на складирање (T-T)-40 - 70 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H)5 - 90
Содржина на пакување
Вклучени каблиLAN (RJ-45)
РачноДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за TP-Link TL-PA511 подолу.

Какви сертификати има TP-Link TL-PA511?

TP-Link TL-PA511 ги има следните сертификати: CE, FCC.

Која е висината на TP-Link TL-PA511?

TP-Link TL-PA511 има висина од 105 mm.

Колкава е ширината на TP-Link TL-PA511?

TP-Link TL-PA511 има ширина од 58 mm.

Која е длабочината на TP-Link TL-PA511?

TP-Link TL-PA511 има длабочина од 40 mm.

Дали прирачникот за TP-Link TL-PA511 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за TP-Link TL-PA511 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати