Toshiba 26DL933G прирачник

Toshiba 26DL933G
5.6 · 1
PDF прирачник
 · 55 страници
Англиски
прирачникToshiba 26DL933G
26DL933G
26DL934G
OWNER’S MANUAL
DIGITAL Series

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Toshiba 26DL933G тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Телевизори и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Toshiba 26DL933G или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Toshiba 26DL933G, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Toshiba 26DL933G да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Toshiba 26DL933G спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Toshiba 26DL933G.

Општо
Марка Toshiba
Модел 26DL933G | 26DL933G
Производ Телевизор
EAN 5900496519053
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран 26 "
Резолуција на екран 1366 x 768 пиксели
Тип HD HD
Поддржани видеорежими 1080i,1080p,480i,480p,576i,576p,720i,720p
Светлина на екранот 350 cd/m²
Време на одговор 20 ms
Тип заднинско ЛЕД-светло Edge-LED
Видлива големина, хоризонтално 160 °
Агол на видливост, вертикален 160 °
Филтер за пречки
Технологија за интерполација на движење AMR (Брзина на активно движење)
Да видиме големина, хоризонтална 575.8 mm
Видлива големина, вертикално 323.7 mm
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика 16:9
Други функции
3D компатибилност -
Вградени звучници Да
Годишна потрошувачка на енергија 42.34 kWh
Класа на енергетска ефикасност (стара) A
Вклучени се батерии Да
Поддржани типови дискови CD,DVD,DVD+R,DVD+RW,DVD-R,DVD-RW
Перформанси
Намалување на бучавата Да
Поддржани видеоформати AVCHD,AVI,DAT,H.264,M-JPEG,MKV,MP4,MPEG1,MPEG2,MPEG4,MPG,VOB,XVID
Поддржани аудио формати AAC,HE-AAC,LPCM,MP3,MP4
Поддржани формати на слика JPG
Функција на телетекст Да
Телетекст 1000 страници
Родителска контрола Да
Локално затемнување -
Поддршка за 24p Да
Тип плеер за оптички дискови DVD-плеер
Режим за игри Да
DVD плеер Да
Дизајн
Боја на производот Црн
VESA-монтирање Да
Интерфејс за поставување панел 100 x 100 mm
ЛЕД-индикатори Да
Приклучок за вклучување/исклучување Да
ТВ-приемник
Тип тјунер Аналоген и дигитален
Систем на формати на аналоген сигнал NTSC,NTSC 4.43,PAL BG,PAL DK,PAL I,SECAM B/G,SECAM D/K,SECAM L
Систем за формат на дигитален сигнал DVB-C,DVB-C2,DVB-T
Аудио
Број на звучници 2
RMS-напон 10 W
Аудиосистем Dolby Digital +
Порти и интерфејси
HDMI порти количина 2
DVI порти Не
DVI-D порти количина 0
USB 2.0 порти количина 1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 0
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr) 1
Композитен видеовлез 1
Компјутерски влез (D-Sub) Да
Компјутерски аудиовлез Да
SCART порти количина 1
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 0
Заеднички интерфејс (CI) Не
Заеднички интерфејс плус (CI+) Да
Број на влезови за S-Video 0
Излези за слушалки 1
Вмрежување
Ethernet LAN конекција Не
Wi-Fi Не
Функции за управување
Електронски водач низ програми (EPG) Да
Вклучување/исклучување на тајмерот Да
Тип контролирање Копчиња
Автоматско исклучување Да
Напојување
Потрошувачка на енергија (максимална) 65 W
Потрошувачка на енергија (во мирување) 0.3 W
Потрошувачка на енергија (типична) 29 W
AC влезен напон 220 - 240 V
AC влезна фреквенција 50 - 60 Hz
Сертификати
Сертификација RoHS
Тежина и димензии
Ширина (без држач) 644 mm
Длабочина (без држач) 54 mm
Висина (без држач) 447 mm
Тежина (без држач) 6900 g
Ширина (со држач) 644 mm
Длабочина (со држач) 186 mm
Висина (со држач) 408 mm
Тежина (со држачот) 8000 g
Димензии на пакетот (Ш x Д x В) 822 x 132 x 485 mm
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување 10500 g
Рачна далечинска контрола Да
Кратко упатство за вклучување Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Toshiba 26DL933G подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати