TomTom GO 500 прирачник

TomTom GO 500
7.8 · 4
PDF прирачник
 · 136 страници
Англиски
прирачникTomTom GO 500
TomTom GO
User Manual
16.4

Погледнете го бесплатно прирачникот за TomTom GO 500 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата уреди за навигација и е оценет од 4 луѓе со просек од 7.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со TomTom GO 500 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за TomTom , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на TomTom да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
TomTom
GO 500 | 1FA5.025.00
уред за навигација
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Тип на ГПС
Морски ГПС ( морски навигатори, сонари)Не
Спорт (фитнес, трчање)Не
Надворешни активности (пешачење, трекинг)Не
Geocaching (GPS потрага по тајни места)Не
АвтомобилДа
АвијацијаНе
Не
КамионНе
Приколка/КараванНе
ВелосипедНе
ГолфНе
Навигација
Traffic Message Channel (TMC)Не
Услуга во живоДа
Канал за известувања за сообраќај во реално време (TMC)Не
3D пејзажиДа
TomTom HD TrafficДа
Стисни и тргниДа
Доживотни информации за сообраќај со TomTomДа
Брзо пребарувањеДа
Поддршка за јазициПовеќенаменски
Перформанси на ГПС
АнтенаВнатрешен
Карта
Вклучени мапиДа
Мапа на покриеностAustralia, New Zealand
Дисплеј
Екран на допирДа
Дијагонала на екран5 "
Широк екранДа
Резолуција на екран480 x 272 пиксели
ЕкранLCD
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Меморија
Тип медиум за складирањеФлеш
Компатибилни мемориски картичкиMicroSD (TransFlash)
Вмрежување
BluetoothДа
Дизајн
Боја на производотBlack, Grey
ФорматФиксно
Перформанси
Читач за текстуални во говорни пораки-
Вградени звучнициДа
Вградена камераНе
Тежина и димензии
Тежина229 g
Ширина142 mm
Длабочина20 mm
Висина90 mm
Радио
Поддржани радиофреквенции-
Напојување
Тип напојувањеBattery, Cigar lighter
Технологија на батеријата-
Трајност на батеријата (максимална)2 h
Содржина на пакување
Вклучени каблиUSB
Кратко упатство за вклучувањеДа
Технички детали
Напреден водич по автопатни лентиДа
Технологија IQ рутиДа
QuickGPSfixДа
Да
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за TomTom GO 500 подолу.

Колку тежи TomTom GO 500?

TomTom GO 500 тежи 229 g.

Дали ми треба интернет за GPS (СГП)?

Не, за GPS (СГП) сигналот не е потребен интернет.

Што значи кратенката GPS (СГП)?

Англиската кратенка GPS (<i>Global Positioning System</i>) значи Систем за Глобално Позиционирање (СГП).

Што е GPS (СГП)?

СГП (GPS) е технологија што може да се користи било каде на светот за одредување на Вашата локација преку сателити.

Може ли да ги ажурирам картите на мојот систем за навигација?

Повеќето навигациски системи овозможуваат ажурирање на картите. Повеќето марки на производи за навигација периодично ги ажурираат картите.

Колкава е големината на екранот на TomTom GO 500?

Големината на екранот на TomTom GO 500 е 5 ".

Која е висината на TomTom GO 500?

TomTom GO 500 има висина од 90 mm.

Колкава е резолуцијата на екранот на TomTom GO 500?

Резолуцијата на екранот на TomTom GO 500 е 480 x 272 пиксели.

Колкава е ширината на TomTom GO 500?

TomTom GO 500 има ширина од 142 mm.

Која е длабочината на TomTom GO 500?

TomTom GO 500 има длабочина од 20 mm.

Дали прирачникот за TomTom GO 500 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за TomTom GO 500 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати