Tefal Bodysignal прирачник

Tefal Bodysignal
8.4 · 9
PDF прирачник
 · 87 страници
Англиски
прирачникTefal Bodysignal
FR
EN
NL
DE
IT
ES
PT
TR
RU
UK
www.tefal.com

B O D Y S I G N A L

2015900600_BM7100S5_PPBodysignal A9 12-09 17/02/14 11:10 Page1

Погледнете го бесплатно прирачникот за Tefal Bodysignal тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата ваги и е оценет од 9 луѓе со просек од 8.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Tefal Bodysignal или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Tefal , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Tefal да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Tefal
Bodysignal | BM7100S5
вага
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Перформанси
ТипЕлектронска вага за мерење тежина
Максимален капацитет за тежина160 kg
Автоматско исклучувањеДа
Функција на запомнувањеДа
Мерење на индексот на телесна маса (BMI)Да
Прецизност100 g
Повеќе кориснициДа
Мерни единициkg
Историја на тежинаДа
Број на корисници4 корисник(ци)
Боја на производотПроѕирен
МатеријалСтакло
Меморија за тежинаДа
Дисплеј
ЕкранLCD
Напојување
Тип батеријаLR03
Поддржан број на батерии4
Напон на батеријата1.5 V
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Tefal Bodysignal подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати