Suunto Ambit2 S прирачник

Suunto Ambit2 S
9.1 · 2
PDF прирачник
 · 128 страници
Англиски
прирачникSuunto Ambit2 S

SUUNTO AMBIT2 S 2.0

USER GUIDE

Погледнете го бесплатно прирачникот за Suunto Ambit2 S тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата спортски часовници и е оценет од 2 луѓе со просек од 9.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Suunto Ambit2 S или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Suunto , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Suunto да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Suunto
Ambit2 S | SS020551000
спортски часовник
14253165270, 6417084178350, 6417084178367, 6417084180414, 6417084181824, 6417084181831, 6417084187642
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Дизајн
Водоотпорна до50 m
Заштитни карактеристикиВодоотпорни
Положба на пазаротСпортски часовник
Боја на производотБела
Карактеристики
КалендарДа
СтоперкаДа
ВисиномерДа
АлармДа
Монитор на пулсДа
Пресметување калории според пулсДа
Вграден мерач на растојаниеНе
Пренесување податоци за пулсАнт
Препорачана активностCycling, Fitness, Running, Swimming
Напојување
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Батерија на полнењеДа
Трајност на батерија336 h
Дисплеј
Заднинско осветлувањеДа
Резолуција на екран128 x 128 пиксели
Тип екранДигитални
Екран на допирНе
Технологија на екранМатрица со точки
Перформанси
Поддршка за јазициDEU, DUT, ENG, ESP, FIN, FRE, ITA, POR, SWE
Содржина на пакување
Ремен за градиНе
Порти и интерфејси
BluetoothНе
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Suunto Ambit2 S подолу.

Дали ноќе треба да го исклучам спортски часовник?

Разумно е да го исклучите Вашиот спортски часовник производ ноќе бидејќи тоа обезбедува подолго траење на батеријата.

Дали ми треба интернет за GPS (СГП)?

Не, за GPS (СГП) сигналот не е потребен интернет.

Што значи кратенката GPS (СГП)?

Англиската кратенка GPS (<i>Global Positioning System</i>) значи Систем за Глобално Позиционирање (СГП).

Што е GPS (СГП)?

СГП (GPS) е технологија што може да се користи било каде на светот за одредување на Вашата локација преку сателити.

Колку треба да вежбам како возрасен неделно?

Како возрасен, се препорачува умерено интензивно вежбање најмалку 2,5 часа неделно. По можност распределено на неколку дена.

Колку отчукувања на срцето има возрасно лице во мирување?

Отчукувањата на срцето кај возрасните се помеѓу 60 и 100 отчукувања во минута.

Кој е максималниот број на отчукувања на срцето кај возрасно лице?

Како општо правило, Вашиот максимален број на отчукувања на срцето е 220 минус Вашата возраст.

Што е блутут (<i>bluetooth</i>)?

Блутут (од англиски: <i>Bluetooth</i>) е технологија за безжична размена на податоци помеѓу електронски уреди со помош на радио бранови. Во повеќето случаи, растојанието помеѓу двата уреди што разменуваат податоци треба да биде помалку од десет метри.

Колкава е резолуцијата на екранот на Suunto Ambit2 S?

Резолуцијата на екранот на Suunto Ambit2 S е 128 x 128 пиксели.

Дали прирачникот за Suunto Ambit2 S е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Suunto Ambit2 S не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати