Supermicro X8DT3-F прирачник

Supermicro X8DT3-F
(1)
  • Број на страници: 97
  • Вид на документ: PDF
X8DT3
X8DTi

USER’S MANUAL

Revision 1.1c
X8DT3-F
X8DTi-F
X8DTi-LN4F
X8DT3-LN4F
Supermicro X8DT3-F

Треба помош?

Број на прашања: 0

Дали имате прашање во врска со Supermicro X8DT3-F или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку повеќе поединечности давате за Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе биде за другите Supermicro X8DT3-F сопственици правилно да одговорат на Вашето прашање.

Погледнете го бесплатно прирачникот за Supermicro X8DT3-F тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Supermicro X8DT3-F или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Supermicro X8DT3-F спецификации

Општо
Марка Supermicro
Модел X8DT3-F
Производ Матична плоча
EAN 672042043408
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
VGA (D-Sub) порти количина 1
PS/2 порти количина 2
Број на сериски порти 2
Порта за IPMI LAN (RJ-45) Да
DVI-D порти количина 0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 0
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 2
USB 2.0 порти количина 2
Меморија
ECC Да
Не-ECC Да
Меморија напон 1.35,1.5 V
Поддржани типови меморија DDR3-SDRAM
Поддржани брзини за меморискиот часовник 800,1066,1333 MHz
Максимална внатрешна меморија 96 GB
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x4 1
Отвори за PCI Express x16 (ген. 2.x) 1
Отвори за PCI Express x16 (генeрација 3.x) 0
BIOS
BIOS-от големината на меморијата 32 Mbit
ACPI верзија 3.0
Тип BIOS AMI
Контролори за складирање
RAID-нивоа 0,1,5,10
RAID поддршка Да
Поддржани интерфејси на податочната единица за складирање Сериски прикачен SCSI (SAS)
Работни услови
Оперативна температура (T-T) 10 - 35 °C
Температура на складирање (T-T) -40 - 70 °C
Релативна оперативна влажност (H-H) 8 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H) 5 - 95
Процесор
Intel Xeon series 5500,5600
Поддржан QPI 6.4 GT/s
Поддржан број на јадра на процесор 6
Процесор производителот Intel
Приклучок за процесорот Socket B (LGA 1366)
Вмрежување
Ethernet LAN конекција Да
Тип интерфејс за Ethernet Гигабит етернет
Wi-Fi Не
Карактеристики
Јужен мост на матичната плоча Intel ICH10R
Компонента за Сервер
Формат на матична плоча Проширен ATX
Чипови на матичната плоча Intel® 5520
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Број на SATA приклучоци 6
Приклучоци за USB 2.0 4
Други функции
Број на отвори за PCI Express 4
Отвори за PCI Express x8 (ген. 2.x) 3
Отвори за PCI Express x8 (генeрација 3.x) 0
Број на DIMM излези 12
Број на поддржани процесори 2
Тежина и димензии
Ширина 305 mm
Длабочина 330 mm
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Подолу, ќе ги најдете најчесто поставуваните прашања во врска со Supermicro X8DT3-F.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде