Soundmaster UR2006 прирачник

Soundmaster UR2006
7.4 · 2
PDF прирачник
 · 9 страници
Англиски
прирачникSoundmaster UR2006

soundmaster

®

UR2006

DEUTSCH NEDERLANDS
ENGLISH ESPAÑOL
FRANÇAIS PORTUGUÊS

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Soundmaster UR2006 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Радија и е оценет од 2 луѓе со просек од 7.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Soundmaster UR2006 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Soundmaster , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Soundmaster UR2006 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Soundmaster UR2006.

Општо
Марка Soundmaster
Модел UR2006
Производ Радио
EAN 4005425648314
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Радио
Тип радио Преносно
Тип тјунер Дигитални
Поддржани радиофреквенции AM,FM,PLL
PLL синтезатор Да
FM опсег 87.5 - 108 MHz
Автоматско дигитално пребарување Да
Број на меморирани станици 30
Аудио
RMS-напон - W
Бас со отвор Да
Звучници
Вградени звучници -
Дисплеј
Вграден дисплеј Да
Тип екран LCD
Боја на заднинското осветлување Сина
Заднинско осветлување Да
Екран на допир Не
Порти и интерфејси
Излези за слушалки 0
USB порти Не
Карактеристики
MP3 репродуцирање Не
Боја на производот Алуминиум
Материјал Aluminium,Plastic
Контрола за гласноста Дигитални
Вграден микрофон Не
Земја на потекло Кина
Термометар Не
Проектирање Не
Број на аларми 2
Други функции
Компатибилност за приклучна подлога за Apple Не е поддржано
Календар Да
Функција за часовник Да
Влезен напон 100-240 V
Пакување батерии Не
Рачно Да
Вклучена станица за спојување Не
Звуци за будење Да
Часовник
Интегриран часовник Да
Аларм Да
Тајмер за спиење Не
Звучен сигнал Да
Тежина и димензии
Ширина 165 mm
Длабочина 62 mm
Висина 147 mm
Тежина 800 g
Батерија
Капацитет на батеријата 400 mAh
Поддржан број на батерии 2
Компатибилни големини на батеријата AA
Тип батерија CR2032
Напојување
AC влезна фреквенција 50 - 60 Hz
Тип напојување AC,Battery
Складирање
Интегриран читач на картички Не
Содржина на пакување
Вклучен адаптер за електрично напојување Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Soundmaster UR2006 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати