Sony VPL-DW125 прирачник

Sony VPL-DW125
9.9 · 1
PDF прирачник
 · 62 страници
Англиски
прирачникSony VPL-DW125
4-444-750-12 (1)
© 2012 Sony Corporation
Data

Projector

Operating Instructions

Before operating the unit, please read this manual and supplied Quick Reference Manual
thoroughly and retain it for future reference.

VPL-DX145/DX125

VPL-DW125

Not all models are available in all countries and area. Please check
with your local Sony Authorized Dealer.

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony VPL-DW125 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата видео проектори и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony VPL-DW125 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
VPL-DW125 | VPL-DW125
видео проектор
4905524896466, 0027242857322
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Проектор
Светлина на проекторот2600 ANSI лумени
Технологија за проектирање3LCD
Оригинална резолуција на проекторотWXGA (1280x800)
Компатибилност на големината на екранот30 - 300 "
Растојание за проекција0.762 - 7.62 m
Сооднос на контрастот (типична )2500:1
Осветленост на проекторот (економичен режим)1500 ANSI лумени
Трапезоидна корекција, вертикална± 30 °
Големина на матрицата0.59 "
Тип матрица3-панелна (p-Si TFT активно)
Вертикален опсег на скенирање48 - 92 Hz
Опсег на хоризонтално скенирање15 - 92 kHz
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика4:3
Поддржани аспект односи-
Систем на леќи
Сооднос на зумот1.3:1
Способност за зумирањеДа
ФокусирањеРачно
Опсег на фокусна должина- mm
Дигитален зум4 x
Сооднос на дометот1.44 - 1.87:1
Тип зумирањеРачно
Светлински извор
Работен век на изворот на светло5000 h
Можност на ламбата210 W
Работен век на изворот на светло (економски режим)7000 h
Вид извор на светлоЛамба
Видео
Систем на формати на аналоген сигналNTSC 3.58, NTSC 4.43, PAL, PAL M, PAL N, SECAM
Целосно HDДа
3D компатибилностНе
Поддржани видеорежими1080i, 1080p, 480i, 480p, 576i, 576p, 720p
Поддржани графички резолуции1280 x 800 (WXGA), 1600 x 1200 (UXGA)
Мултимедиумски
Вградени звучнициДа
Број на вградени звучници1
RMS-напон1 W
Дисплеј
Вграден дисплеј-
Порти и интерфејси
VGA (D-Sub) порти количина1
HDMI порти количина1
USB 2.0 порти количина2
USB конектор типUSB Type-A, USB Type-B
Композитен видеовлез1
Аудиовлез (Л,Д)-
DisplayPorts порти количина0
Број на влезови за S-Video0
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr)-
DVI портиНе
Тип отвор за CardBus PCMCIAНе
Компјутерски аудиовлезДа
Вмрежување
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10, 100 Mbit/s
Wi-Fi-
BluetoothНе
Други функции
RS-232 порти-
Складирање
Интегриран читач на картичкиНе
Тип плеер за оптички дисковиНе е вклучена
Карактеристики
Ниво на бучава- dB
HDCPДа
Приказ на екран (OSD)Да
Јазици за приказ на екранот (OSD)ARA, CHI (SIMPL), DEU, DUT, ENG, ESP, FIN, FRE, HUN, ITA, JPN, KOR, NOR, POL, POR, RUS, SWE, THA, TUR
Дизајн
Боја на производотБела
Тип на производПроектор со стандарден дострел
ПоставеностДесктоп
Напојување
НапојувањеНаизменична струја
Потрошувачка на енергија (типична)223 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)- W
AC влезен напон100 - 240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Тежина и димензии
Тежина2500 g
Ширина315 mm
Длабочина233 mm
Висина87.2 mm
Работни услови
Релативна оперативна влажност (H-H)20 - 80
Температура на складирање (T-T)-10 - 60 °C
Оперативна температура (T-T)0 - 35 °C
Релативна влажност за складирање (H-H)20 - 80
Содржина на пакување
Рачна далечинска контролаДа
Вклучени каблиVGA
Футрола за носењеДа
Вклучени се батерииДа
РачноДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony VPL-DW125 подолу.

Колку тежи Sony VPL-DW125?

Sony VPL-DW125 тежи 2500 g.

Која е висината на Sony VPL-DW125?

Sony VPL-DW125 има висина од 87.2 mm.

Колкава е ширината на Sony VPL-DW125?

Sony VPL-DW125 има ширина од 315 mm.

Која е длабочината на Sony VPL-DW125?

Sony VPL-DW125 има длабочина од 233 mm.

Каков вид на USB приклучок има Sony VPL-DW125?

Sony VPL-DW125 има USB Type-A, USB Type-B приклучок.

Дали прирачникот за Sony VPL-DW125 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Sony VPL-DW125 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати