Sony STR-DN840 прирачник

Sony STR-DN840
8.3 · 3
PDF прирачник
 · 140 страници
Англиски
прирачникSony STR-DN840
4-454-467-13(1)
STR-DN840
Multi Channel
AV Receiver
Operating Instructions

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony STR-DN840 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Приемници и е оценет од 3 луѓе со просек од 8.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony STR-DN840 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Sony STR-DN840 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Sony STR-DN840.

Општо
Марка Sony
Модел STR-DN840
Производ Приемник
EAN 4905524902211
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Аудио
Излез за напојување по канал (20-20KHz@8 Ohm) - W
Канали за аудиоизлез 7.2 канали
Излез за напојување по канал (1KHz@8 Ohm) 150 W
Тип на приемник -
Влезови
Влез за ХДМИ 6
Оптички влез за дигитално аудио 2
Коаксијален влез за дигитално аудио 1
Број на влезови за S-Video 1
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези
Број на HDMI излези 1
Излези за слушалки 1
Порти и интерфејси
Тип на поврзување на звучници -
Технологија на поврзување Жичена и безжична
Вмрежување
Ethernet LAN конекција Да
Wi-Fi Да
Радио
Поддржани радиофреквенции AM,FM
Систем за радиоподатоци (RDS) Да
Број на меморирани станици 61
Оптичка податочна единица
Оптички диск вклучен Не
Складирање
Интегриран читач на картички Не
Технички детали
Екран -
Аудиодекодер Dolby Digital EX,Dolby Digital Plus,Dolby Pro Logic,Dolby Pro Logic II,Dolby Pro Logic IIx,Dolby Pro Logic IIz,Dolby TrueHD,DTS 96/24,DTS-HD
Рачна далечинска контрола Да
Боја на производот Црн
Компатибилност за приклучна подлога за Apple Не е поддржано
Поддршка за x.v.Color Да
Поддршка за длабинска боја Да
Стабилизатор Да
Засилувач на аудио Да
HDMI верзија 1.4a
Тајмер за спиење Да
Аудиовлез 2
AV-влез Да
Канал за повратно аудио (ARC) Да
Ноќен режим Да
AirPlay Да
Формати на датотека
Поддржани аудио формати AAC,LPCM,MP3,WAV,WMA
Видео
Поддржани видеорежими 1080p
3D компатибилност Да
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична) 240 W
Потрошувачка на енергија (во мирување) 0.3 W
Тежина и димензии
Ширина 430 mm
Длабочина 329.4 mm
Висина 156 mm
Тежина 8500 g
Содржина на пакување
Рачно Да
Гаранциска картичка Да
Прирачник за корисници Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony STR-DN840 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати