Sony STR-DN1040 прирачник

Sony STR-DN1040
9.5 · 1
PDF прирачник
 · 128 страници
Англиски
прирачникSony STR-DN1040
4-454-443-41(1)
STR-DN1040
Multi Channel
AV Receiver
Operating Instructions

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony STR-DN1040 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Приемници и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony STR-DN1040 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Sony STR-DN1040 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Sony STR-DN1040.

Општо
Марка Sony
Модел STR-DN1040
Производ Приемник
EAN 4905524902181
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Аудио
Излез за напојување по канал (20-20KHz@8 Ohm) - W
Канали за аудиоизлез 7.2 канали
Излез за напојување по канал (1KHz@8 Ohm) 165 W
Тип на приемник -
Влезови
Влез за ХДМИ 4
Оптички влез за дигитално аудио 1
USB порти количина 1
Излези
Број на HDMI излези 1
Коаксијален излез за дигитално аудио 1
Порти и интерфејси
Тип на поврзување на звучници -
Технологија на поврзување Жичена и безжична
Вмрежување
Ethernet LAN конекција Не
Wi-Fi Да
Радио
Поддржани радиофреквенции -
Интернет-радио Да
Оптичка податочна единица
Оптички диск вклучен -
Складирање
Интегриран читач на картички Не
Технички детали
Екран -
Аудиодекодер Dolby Digital,Dolby Digital EX,Dolby Digital Plus,Dolby TrueHD,DTS,DTS 96/24,DTS-HD
Рачна далечинска контрола Не
Боја на производот Црн
Компатибилност за приклучна подлога за Apple Не е поддржано
AirPlay Да
Сертифицирано за Алијанса на мрежи за дигитален живот (DLNA) Да
Формати на датотека
Поддржани аудио формати AAC,FLAC,MP3,WAV,WMA
Видео
3D компатибилност Да
Тежина и димензии
Ширина 430 mm
Длабочина 329.4 mm
Висина 172 mm
Содржина на пакување
Рачно Да
Гаранциска картичка Да
Прирачник за корисници Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony STR-DN1040 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати