Sony HDR-XR550VE прирачник

Sony HDR-XR550VE
7.2 · 1
PDF прирачник
 · 80 страници
Англиски
прирачникSony HDR-XR550VE
4-170-539-12(1)
Digital HD Video Camera Recorder

Operating Guide

2010 Sony Corporation

HDR-CX550E/CX550VE/

XR550E/XR550VE

Table of contents
10
Getting started
12

Recording/Playback

21
Making good use of your
camcorder
33
Saving movies and photos
with a computer
35
Saving images with an
external device
46
Customizing your
camcorder
55
Additional information
63
Quick reference
72

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony HDR-XR550VE тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony HDR-XR550VE или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
HDR-XR550VE | HDR-XR550VE
Видео фотоапарат
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум120 x
Оптички зум10 x
Опсег на фокусна должина3.8 - 38 mm
Големина на филтер37 mm
Фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)29.8 - 298 mm
Стабилизатор на сликаДа
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели12 MP
Големина на оптички сензор1/2.9 "
Тип сензорCMOS
Ефективни мегапиксели (филм)921600 MP
Други функции
Опсег на отвор (F-F)1.8 - 3.4
Автоматско фокусирањеДа
Рачен фокусДа
ПомрачувањеДа
РефлекторДа
Намалување на бучаватаДа
Ноќен режимДа
ВидеоизлезДа
АудиоизлезДа
Тип кабелUSB
Систем на леќиSony G
Потрошувачка на енергија (типична)3.5 W
ИнтерфејсUSB, HDMI
Уред за избледувањеЦрно / бело
Камера
Зум на репродукција (макс)Да x
Минимално осветлување3 lx
Визир
Резолуција на пронаоѓачот на изглед201600 пиксели
Големина на визир на екран0.27 "
Дисплеј
ЕкранLCD
Дијагонала на екран3.5 "
Екран на допирДа
Блиц
Вграден блицДа
Баланс на белата боја
Баланс на бела боја надворДа
Баланс на бела боја во внатрешен просторДа
Баланс на бела боја со едно притискањеДа
Видео
Максимална видео резолуција1920 x 1080 пиксели
Поддржани видеоформатиMPEG2
Тип HDЦелосно HD
Неподвижна слика
Резолуција(и) на неподвижна слика640 x 480,4000 x 3000
Аудио
Вграден микрофонДа
Вградени звучнициДа
Аудио надсинхронизирањеНе
Бленда
Брзина на бленда на камера1/6 - 1/10000 s
Порти и интерфејси
PictBridgeДа
S-видеоизлезДа
USB 2.0 порти количина1
HDMIДа
Влез за микрофонДа
DV-портаНе
Дел за видеоизлез (YPbPr/YCbCr)3
С-видеовлезНе
Firewire (IEEE 1394) портиНе
Складирање
Капацитет на внатрешна меморија240 GB
Тежина и димензии
Тежина510 g
Ширина70 mm
Длабочина143 mm
Висина74 mm
Дизајн
Боја на производотЦрн
Батерија
Тип батеријаNP-FV50
Трајност на батеријата (максимална)1.75 h
Содржина на пакување
Рачна далечинска контролаДа
Вклучен софтверPicture Motion Browser (PMB)
Фокусирање
Препознавање на лицеДа
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony HDR-XR550VE подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати