Sony HDR-XR520VE прирачник

Sony HDR-XR520VE
6.4 · 1
PDF прирачник
 · 136 страници
Англиски
прирачникSony HDR-XR520VE
Table of Contents Useful Recording Techniques Index
GB
Click
Handycam Handbook
HDR-XR500E/XR500VE/XR520E/
XR520VE
2009 Sony Corporation 4-131-473-11(1)

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony HDR-XR520VE тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony HDR-XR520VE или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
HDR-XR520VE | HDRXR520VE
Видео фотоапарат
4905524572186, 4905524572193
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум150 x
Оптички зум12 x
Опсег на фокусна должина5.5 - 60 mm
Големина на филтер37 mm
Фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)43 - 516 mm
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели6.631 MP
Големина на оптички сензор1/2.9 "
Тип сензорCMOS
Други функции
Опсег на отвор (F-F)1.8 - 3.4
Автоматско фокусирањеДа
Рачен фокусДа
ПомрачувањеДа
РефлекторДа
Видеоизлез1
Аудиоизлез1
Дисплеј
Дијагонала на екран3.2 "
Блиц
Вграден блицДа
Баланс на белата боја
Баланс на бела боја надворДа
Баланс на бела боја во внатрешен просторДа
Баланс на бела боја со едно притискањеДа
Видео
Поддржани видеоформатиAVCHD, MPEG2
Неподвижна слика
Резолуција(и) на неподвижна слика4000 x 3000
Аудио
Вграден микрофонДа
Вградени звучнициДа
Бленда
Брзина на бленда на камера1/2 - 1/800 s
Камера
Минимално осветлување3 lx
Порти и интерфејси
PictBridgeДа
S-видеоизлезДа
USB 2.0 порти количина2
Дел за видеоизлез (YPbPr/YCbCr)1
HDMIДа
Складирање
Компатибилни мемориски картичкиMS Pro
Капацитет на внатрешна меморија240 GB
Тежина и димензии
Ширина71 mm
Длабочина134 mm
Висина75 mm
Дизајн
Боја на производотЦрн
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony HDR-XR520VE подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати