Sony HDR-XR200VE прирачник

Sony HDR-XR200VE
8.9 · 1
PDF прирачник
 · 134 страници
Англиски
прирачникSony HDR-XR200VE
Table of Contents Useful Recording Techniques Index
GB
Click
Handycam Handbook
HDR-XR100E/XR105E/XR106E/XR200E/
XR200VE
2009 Sony Corporation 4-121-424-11(1)

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony HDR-XR200VE тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony HDR-XR200VE или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
HDR-XR200VE | HDRXR200VE
Видео фотоапарат
4905524572667, 4905524572650, 3355830031067
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум180 x
Оптички зум15 x
Опсег на фокусна должина3.2 - 46.5 mm
Големина на филтер30 mm
Фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)40 - 600 mm
Стабилизатор на сликаДа
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели1 MP
Големина на оптички сензор1/5 "
Тип сензорCMOS
Резолуција на оптичкиот сензор2360000 пиксели
Ефективни мегапиксели (филм)1490000 MP
Други функции
Систем на леќиCarl Zeiss Vario-Sonnar T
Опсег на отвор (F-F)1.8 - 2.6
Автоматско фокусирањеДа
Рачен фокусДа
СпортДа
ПомрачувањеДа
РефлекторДа
Видови медиуми поддржаниHDD, Memory Stick
Уред за избледувањеДа
Намалување на бучаватаДа
Ноќен режимДа
Аудиоизлез1
МерењеТочка
Тип кабелUSB, Multi AV
Потрошувачка на енергија (типична)3.9 W
Дополнителни додатоциRMT-835
Камера
Зум на репродукција (макс)Да x
Минимално осветлување5 lx
Приказ на екран (OSD)Да
Режим за фотографијаДа
Прогресивно скенирањеНе
Визир
Тип на визирНе е достапно
Дисплеј
Резолуција на екран211200 пиксели
ЕкранХибриден LCD
Дијагонала на екран2.7 "
Блиц
Вграден блицДа
Баланс на белата боја
Баланс на бела боја надворДа
Баланс на бела боја во внатрешен просторДа
Баланс на бела боја со едно притискањеДа
Видео
Максимална видео резолуција1920 x 1080 пиксели
Поддржани видеоформатиMPEG2
Аудио
Вграден микрофонДа
Аудио надсинхронизирањеНе
Бленда
Брзина на бленда на камера1/2 - 1/800 s
Порти и интерфејси
PictBridgeДа
DV-портаНе
С-видеовлезНе
S-видеоизлезДа
USB 2.0 порти количина1
Влезен приклучок за еднонасочна струјаДа
Влез за микрофонНе
Дел за видеоизлез (YPbPr/YCbCr)1
HDMIДа
Складирање
Капацитет на внатрешна меморија120 GB
Тежина и димензии
Тежина390 g
Ширина70 mm
Длабочина122 mm
Висина68 mm
Дизајн
Боја на производотЦрн
Батерија
Тип батеријаNP-FH60
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Трајност на батеријата (максимална)2.1 h
Содржина на пакување
Вклучен софтверPicture Motion Browser
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony HDR-XR200VE подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати