Sony HDR-XR160E прирачник

Sony HDR-XR160E
7.6 · 1
PDF прирачник
 · 130 страници
Англиски
прирачникSony HDR-XR160E
Table of Contents Enjoy Useful Functions Index
GB
Click
“Handycam Handbook
HDR-CX360E/CX360VE/PJ10E/
PJ30E/PJ30VE/PJ50E/PJ50VE/XR160E
2011 Sony Corporation 4-271-165-12(1)

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony HDR-XR160E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony HDR-XR160E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
HDR-XR160E | HDR-XR160E
Видео фотоапарат
4905524766158, 4905524766165, 0027242820098
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Тежина и димензии
Тежина350 g
Висина66 mm
Длабочина128 mm
Ширина59.5 mm
Систем на леќи
Опсег на фокусна должина2.1 - 63 mm
Оптички зум30 x
Дигитален зум- x
Големина на филтер30 mm
Стабилизатор на сликаДа
Заменливи леќиДа
Фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)32.5 - 1095 mm
Тип на стабилизатор на сликаOptical Image Stabilization (OIS)
Број на минимална апертура1.8
Број на максимална апертура3.4
Други функции
Ноќен режимНе
РефлекторНе
Потрошувачка на енергија (типична)3.3 W
Поддржани оперативни системи WindowsWindows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64
Намалување на бучаватаДа
Порти и интерфејси
Дел за видеоизлез (YPbPr/YCbCr)1
Композитен видеоизлез1
Излези за слушалки0
С-видеовлезНе
S-видеоизлезДа
PictBridgeДа
USB 2.0 порти количина1
HDMIДа
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Фокусирање
Препознавање на лицеДа
Приспособување на фокусотАвтоматско/Рачно
Опсег за нормално фокусирање0.8 m
Опсег за макрофокусирање0.01 m
Дисплеј
Екран на допирДа
Дијагонала на екран3 "
Вграден дисплејДа
Резолуција на екранот (нумерички )230000 пиксели
Камера
Минимално осветлување3 lx
Тип видеокамераРачна камера
Тајмер со самоодложување10 s
Процесор за сликиBIONZ
Јазици за приказ на екранот (OSD)ENG, ESP, FRE, POR
3D компатибилностНе
Поддржани аспект односи4:3, 16:9
Батерија
Тип батеријаNP-FV50
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Напон на батеријата7.2 V
Трајност на батеријата (максимална)- h
Капацитет на батеријата- mAh
Складирање
Компатибилни мемориски картичкиMS PRO, MS PRO Duo, MS Pro-HG, SD, SDHC, SDXC
Тип медиум за видеокамераHDD, Memory card
Капацитет на внатрешна меморија160 GB
Камера датотечниот системDCF 2.0, Exif 2.3
Бленда
Брзина на бленда (фотографирање)1/6 - 1/6000 s
Баланс на белата боја
Баланс на бели боиАвтоматски
Баланс на бела боја надворДа
Баланс на бела боја во внатрешен просторДа
Баланс на бела боја со едно притискањеДа
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели3 MP
Тип сензорCMOS
Големина на оптички сензор1/4 "
Ефективни мегапиксели (слики)3.3 MP
Ефективни мегапиксели (филм)2.2 MP
Експозиција на светлина
Режими на изложеност на светлинаАвтоматски
Блиц
Вграден блицНе
Визир
Тип на визирНе е достапно
Дизајн
Боја на производотЦрн
ЛЕД-индикаториДа
Видео
Максимална видео резолуција1920 x 1080 пиксели
Видео резолуции720 x 480,1440 x 1080 пиксели
Поддржани видеорежими1080i, 1080p
Систем на формати на аналоген сигналNTSC
Максимална стапка на рамки30 fps
Режими на фотографирањеFH, FXP, HQ, LP
Проток при максимална видеорезолуција28 Mbit/s
Тип HDЦелосно HD
Неподвижна слика
Максимална резолуција на слика2304 x 1296 пиксели
Содржина на пакување
Вклучени каблиAV, USB
Вклучени се батерииДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony HDR-XR160E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати