Sony HDR-TD10E прирачник

Sony HDR-TD10E
5.1 · 1
PDF прирачник
 · 72 страници
Англиски
прирачникSony HDR-TD10E
HDR-TD10E
3D Digital HD Video
Camera Recorder
Operating Guide
4-271-344-12(1)

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony HDR-TD10E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony HDR-TD10E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
HDR-TD10E | HDR-TD10ES
Видео фотоапарат
0027242819955
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум160 x
Оптички зум10 x
Опсег на фокусна должина1.8 - 10 mm
Големина на филтер29 mm
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели- MP
Големина на оптички сензор1/4 "
Тип сензорCMOS
Дисплеј
ЕкранLCD
Дијагонала на екран3.5 "
Екран на допирДа
Други функции
Рачен фокусДа
ПомрачувањеДа
РефлекторДа
Флеш меморија65536 MB
Ноќен режимНе
Систем на леќиSony G Lens
Потрошувачка на енергија (типична)4.9 W
Баланс на белата боја
Баланс на бела боја надворДа
Баланс на бела боја во внатрешен просторДа
Баланс на бела боја со едно притискањеДа
Баланс на бели боиАвтоматски
Видео
Максимална видео резолуција1920 x 1080 пиксели
Тип HDЦелосно HD
Неподвижна слика
Поддржани формати на сликаJPG
Аудио
Вграден микрофонДа
АудиосистемDolby Digital 5.1
Вградени звучнициДа
Складирање
Тип касета за видеокамера-
Компатибилни мемориски картичкиMS PRO Duo, MS Pro-HG, SD, SDHC, SDXC
Бленда
Брзина на бленда на камера1/8 - 1/1000 s
Брзина на бленда (фотографирање)1/8 - 1/1000 s
Камера
Минимално осветлување11 lx
Порти и интерфејси
С-видеовлезНе
S-видеоизлезДа
USB 2.0 порти количина1
Композитен видеоизлез1
HDMIДа
Влез за микрофонДа
Firewire (IEEE 1394) портиНе
Дел за видеоизлез (YPbPr/YCbCr)1
Излези за слушалки2
Тежина и димензии
Тежина645 g
Ширина86.5 mm
Длабочина148.5 mm
Висина74 mm
Дизајн
Боја на производотСребрена
Фокусирање
Препознавање на лицеДа
Батерија
Тип батеријаNP-FV70
Блиц
Вграден блицДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony HDR-TD10E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати