Sony HDR-SR7E прирачник

Sony HDR-SR7E
9.1 · 1
PDF прирачник
 · 40 страници
Англиски
прирачникSony HDR-SR7E
3-210-379-11(1)
© 2007 Sony Corporation

Digital HD Video Camera Recorder

Operating Guide

HDR-SR 5E/SR7E/SR8E

For details on the advanced operations, please refer to
“Handycam Handbook” (PDF).

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony HDR-SR7E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony HDR-SR7E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
HDR-SR7E | HDR-SR7E
Видео фотоапарат
4905524438185, 4905524438178
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум20 x
Оптички зум10 x
Опсег на фокусна должина5.4 - 54 mm
Големина на филтер37 mm
Фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)49 - 490 mm
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели6.1 MP
Големина на оптички сензор1/2.9 "
Тип сензорCMOS
Други функции
Систем на леќиCarl Zeiss Vario-Sonnar T
Автоматско фокусирањеДа
Рачен фокусДа
СпортДа
ПомрачувањеДа
АудиоизлезДа
Визир
Резолуција на пронаоѓачот на изглед123200 пиксели
Дисплеј
ЕкранLCD
Дијагонала на екран2.7 "
Видео
Максимална видео резолуција640 x 480 пиксели
Бленда
Брзина на бленда на камера1/2-1/800 s
Камера
Минимално осветлување2 lx
Порти и интерфејси
DV-портаНе
С-видеовлезНе
S-видеоизлезДа
USB 2.0 порти количина1
Дел за видеоизлез (YPbPr/YCbCr)1
HDMIДа
Складирање
Капацитет на внатрешна меморија60 GB
Тежина и димензии
Тежина530 g
Ширина75 mm
Длабочина144 mm
Висина81 mm
Дизајн
Боја на производотЦрн
Батерија
Трајност на батеријата (максимална)5.8 h
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony HDR-SR7E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати