Sony HDR-AS30V прирачник

Sony HDR-AS30V
6.7 · 1
PDF прирачник
 · 73 страници
Англиски
прирачникSony HDR-AS30V

Table of

contents

Operation

Search

Settings

Search

Index

66
GB

Using the camera abroad

On TV color systems

To view images shot by the camera on a TV, you need a TV (or monitor) with an HDMI jack and
a micro HDMI cable (sold separately).
Before shooting, be sure to set [V.SYS] to the TV system of the country and region where you
will view recordings. The following shows which countries and regions you can view [NTSC] or
[PAL] images.

Countries and regions where you can view images when

[V.SYS] is set to [NTSC]

Barbados, Bermuda, Bolivia, Canada, Chile, Columbia, Costa Rica, Cuba, Dominica, Ecuador,
El Salvador, Guam, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, Japan, Mexico, Micronesia,
Myanmar, Nicaragua, Panama, Peru, Philippines, Puerto Rico, Republic of Korea, Saint Lucia,
Samoa, Suriname, Taiwan, Trinidad and Tobago, United States of America, Venezuela etc.

Countries and regions where you can view images when

[V.SYS] is set to [PAL]

Australia, Austria, Argentina, Belgium, Bulgaria, Brazil, China, Croatia, Czech Republic,
Denmark, Finland, France, French Guiana, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Indonesia,
Iran, Iraq, Italy, Kuwait, Malaysia, Monaco, Netherlands, New Zealand, Norway, Paraguay,
Poland, Portugal, Romania, Russia, Singapore, Slovakia, Spain, Sweden, Switzerland, Thailand,
Turkey, Ukraine, United Kingdom, Uruguay, Vietnam etc.

World time difference

Time-zone
differences
Area setting
GMT Lisbon, London
+01:00 Berlin, Paris
+02:00 Helsinki, Cairo, Istanbul
+03:00 Nairobi
+03:30 Tehran
+04:00 Abu Dhabi, Baku, Moscow
+04:30 Kabul
+05:00 Karachi, Islamabad
+05:30 Kolkata, New Delhi
+06:00 Almaty, Dhaka
+06:30 Yangon
+07:00 Bangkok, Jakarta
+08:00 Hong Kong, Singapore,
Beijing
+09:00 Seoul, Tokyo
+09:30 Adelaide, Darwin
Time-zone
differences
Area setting
+10:00 Melbourne, Sydney
+11:00 Solomon Is
+12:00 Fiji, Wellington, Eniwetok,
Kwajalein
-11:00 Samoa
-10:00 Hawaii
-9:00 Alaska
-8:00 Los Angeles, Tijuana
-7:00 Denver, Arizona
-6:00 Chicago, Mexico City
-5:00 New York, Bogota
-4:00 Santiago
-3:30 St.John’s
-3:00 Brasilia, Montevideo
-2:00 Fernando de Noronha
-1:00 Azores, Cape Verde Is.

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony HDR-AS30V тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony HDR-AS30V или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
HDR-AS30V | HDRAS30VE
видео фотоапарат
4905524945027, 5053086348615, 5053973110240, 5053973137681, 5054531164385
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Дизајн
Боја на производотЦрн
Видео
Максимална видео резолуција1920 x 1080 пиксели
Видео резолуции640 x 480,1280 x 720,1920 x 1080 пиксели
Поддржани видеоформатиAVC, H.264, MP4, MPEG4
Поддржани видеорежими1080p, 720p
Сооднос16:9
Максимална стапка на рамки30 fps
Тип HDЦелосно HD
Квалитет на слика
Тип сензорCMOS
Големина на оптички сензор1/2.3 "
Режим за фотографијаДа
Поддржани формати на сликаJPG
Максимална резолуција на слика1920 x 1080 пиксели
Ефективни мегапиксели (филм)11.9 MP
Вкупно мегапиксели- MP
Аудио
Вграден микрофонДа
Вградени звучнициДа
Формати за аудиоснимањеAAC
Дисплеј
Вграден дисплејДа
ЕкранLCD
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
USB конектор типMicro-USB B
Број на микро HDMI-порти1
Влез за микрофонДа
HDMI порти количина1
Вмрежување
Wi-FiДа
GPSДа
BluetoothНе
Комуникација на блиско поле (NFC)Не
Складирање
Компатибилни мемориски картичкиmicroSD (TransFlash), microSDHC, microSDXC, MS Micro (M2)
Медиум за складирањеМемориска картичка
Тежина и димензии
Тежина90 g
Ширина24.5 mm
Длабочина87 mm
Висина47 mm
Напојување
Технологија на батеријата-
Трајност на батеријата (максимална)- h
Напон на батеријата3.6 V
Систем на леќи
Опсег на фокусна должина15.3 - 21.3 mm
Стабилизатор на сликаДа
Фокусирање
Минимално фокусно растојание300 mm
Експозиција на светлина
Минимално осветлување6 lx
Режими на изложеност на светлинаАвтоматски
Карактеристики
Баланс на бели боиАвтоматски
Најмала брзина на блендата од камерата0.3 s
Најголема брзина на блендата од камерата1/10000 s
Содржина на пакување
РачноДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony HDR-AS30V подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати