Sony DCR-SX83E прирачник

Sony DCR-SX83E
5.3 · 1
PDF прирачник
 · 96 страници
Англиски
прирачникSony DCR-SX83E
4-171-509-12(1)
Digital Video Camera Recorder

“Handycam” Handbook

2010 Sony Corporation

DCR-SX83

Table of contents
8
Getting started
11

Recording/Playback

19
Making good use of your
camcorder
35
Saving images with an
external device
44
Customizing your
camcorder
51
Additional information
71
Quick reference
91

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-SX83E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-SX83E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-SX83E | DCR-SX83E
Видео фотоапарат
4905524662030
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум300 x
Оптички зум25 x
Големина на филтер30 mm
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели3.1 MP
Големина на оптички сензор1/4 "
Тип сензорCMOS
Други функции
Систем на леќиCarl Zeiss Vario-Tessar
Автоматско фокусирањеДа
Дисплеј
Резолуција на екран2048 x 1536 пиксели
ЕкранLCD
Дијагонала на екран2.7 "
Аудио
Вграден микрофонДа
АудиосистемDolby Digital
Вградени звучнициДа
Складирање
Тип касета за видеокамера-
Флеш меморија16 GB
Компатибилни мемориски картичкиSD, SDHC
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
Тежина и димензии
Тежина210 g
Ширина50 mm
Длабочина114 mm
Висина56 mm
Дизајн
Боја на производотСребрена
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-SX83E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати