Sony DCR-SX50E прирачник

Sony DCR-SX50E
9.5 · 1
PDF прирачник
 · 52 страници
Англиски
прирачникSony DCR-SX50E
4-134-120-11(1)
Digital Video Camera Recorder

Operating Guide

2009 Sony Corporation

DCR-SX30E/SX31E/SX40E/SX41E/

SX50E/SX60E

Table of contents
7
Getting started
9

Recording

13

Playback

17
Saving movies and photos
with a computer
21
Saving images with a DVD
writer, recorder
27
Making good use of your
camcorder
33
Additional information
42

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-SX50E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-SX50E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-SX50E | DCR-SX50E
Видео фотоапарат
4905524571301, 4905524571295
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум2000 x
Оптички зум60 x
Опсег на фокусна должина1.8 - 108 mm
Фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)39 - 2340 mm
Стабилизатор на сликаДа
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели0.8 MP
Големина на оптички сензор1/8 "
Тип сензорCCD
Резолуција на оптичкиот сензор800000 пиксели
Ефективни мегапиксели (филм)0.49 MP
Други функции
Систем на леќиCarl Zeiss Vario-Tessar
Опсег на отвор (F-F)1.8 - 6
Автоматско фокусирањеДа
Рачен фокусДа
СпортДа
ПомрачувањеДа
РефлекторДа
Уред за избледувањеДа
Намалување на бучаватаДа
Ноќен режимДа
Аудиоизлез1
МерењеТочка
Потрошувачка на енергија (типична)2 W
Внатрешна меморија16000 MB
Камера
Зум на репродукција (макс)Да x
Минимално осветлување6 lx
Приказ на екран (OSD)Да
Прогресивно скенирањеНе
Дисплеј
Резолуција на екран123200 пиксели
ЕкранХибриден LCD
Дијагонала на екран2.7 "
Блиц
Вграден блицНе
Баланс на белата боја
Баланс на бела боја надворДа
Баланс на бела боја во внатрешен просторДа
Баланс на бела боја со едно притискањеДа
Неподвижна слика
Резолуција(и) на неподвижна слика640 x 480
Аудио
Вграден микрофонДа
Вградени звучнициДа
Аудио надсинхронизирањеНе
Бленда
Брзина на бленда на камера1/3 - 1/3500 s
Порти и интерфејси
PictBridgeДа
DV-портаНе
С-видеовлезНе
S-видеоизлезДа
USB 2.0 порти количина1
Влез за микрофонНе
Тежина и димензии
Тежина240 g
Ширина57 mm
Длабочина107 mm
Висина59 mm
Дизајн
Боја на производотСребрена
Батерија
Тип батеријаNP-FH30
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Трајност на батеријата (максимална)1.6 h
Содржина на пакување
Вклучен софтверPicture Motion Browser
Видео
Поддржани видеоформатиMPEG2
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-SX50E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати