Sony DCR-SX31E прирачник

Sony DCR-SX31E
9.7 · 1
PDF прирачник
 · 52 страници
Англиски
прирачникSony DCR-SX31E
4-132-765-11(1)
Digital Video Camera Recorder

Operating Guide

2009 Sony Corporation

DCR-SX30E/SX31E/SX40E/SX41E/

SX50E/SX60E

Table of contents
7
Getting started
9

Recording

13

Playback

17
Saving movies and photos
with a computer
21
Saving images with a DVD
writer, recorder
27
Making good use of your
camcorder
33
Additional information
42

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-SX31E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-SX31E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-SX31E | DCR-SX31E
Видео фотоапарат
4905524571196
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум60 x
Оптички зум2000 x
Опсег на фокусна должина1.8 - 108 mm
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели0.8 MP
Други функции
Систем на леќи1/8" CCD
Фокален опсег на леќа1.8 - 6
ФокусирањеРачно
Рачен фокусДа
СпортДа
ПомрачувањеДа
РефлекторДа
Намалување на бучаватаДа
Ноќен режимНе
Внатрешна меморија8000 MB
ВидеоизлезДа
АудиоизлезДа
Камера
Зум на репродукција (макс)Да x
Минимално осветлување6 lx
Прогресивно скенирањеНе
Визир
Тип на визирНе е достапно
Дисплеј
ЕкранLCD
Дијагонала на екран2.7 "
Блиц
Вграден блицНе
Баланс на белата боја
Баланс на бела боја надворДа
Баланс на бела боја во внатрешен просторДа
Баланс на бела боја со едно притискањеДа
Видео
Поддржани видеоформатиMPEG2
Неподвижна слика
Резолуција(и) на неподвижна слика640 x 480
Аудио
Вграден микрофонДа
Вградени звучнициДа
Аудио надсинхронизирањеНе
Порти и интерфејси
PictBridgeДа
DV-портаНе
С-видеовлезНе
S-видеоизлезДа
USB 2.0 порти количина1
Влез за микрофонНе
Тежина и димензии
Тежина240 g
Ширина57 mm
Длабочина107 mm
Висина59 mm
Дизајн
Боја на производотЦрна, сребрена
Содржина на пакување
Рачна далечинска контролаНе
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-SX31E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати