Sony DCR-SR58E прирачник

Sony DCR-SR58E
6.3 · 1
PDF прирачник
 · 68 страници
Англиски
прирачникSony DCR-SR58E
4-170-099-12(1)
Digital Video Camera Recorder

Operating Guide

2010 Sony Corporation

DCR-SR58E/SR68E/SR78E/

SR88E/SX33E/SX34E/SX43E/

SX44E/SX53E/SX63E

Table of contents
10
Getting started
12

Recording/Playback

20
Making good use of your
camcorder
31
Saving movies and photos
with a computer
33
Saving images with an
external device
40
Customizing your
camcorder
48
Additional information
55
Quick reference
63

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-SR58E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-SR58E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-SR58E | DCR-SR58ES
Видео фотоапарат
4905524661125, 4019518025692, 5052217201096
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум2000 x
Оптички зум60 x
Опсег на фокусна должина1.8 - 108 mm
Големина на филтер30 mm
Фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)39 - 2340 mm
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели0.8 MP
Големина на оптички сензор1/8 "
Тип сензорCCD
Други функции
Опсег на отвор (F-F)1.8 - 6
Автоматско фокусирањеДа
Рачен фокусДа
ПомрачувањеДа
РефлекторДа
ИнтерфејсUSB
Намалување на бучаватаДа
Ноќен режимДа
ВидеоизлезДа
АудиоизлезДа
Дисплеј
ЕкранLCD
Дијагонала на екран2.7 "
Баланс на белата боја
Баланс на бела боја надворДа
Баланс на бела боја во внатрешен просторДа
Баланс на бела боја со едно притискањеДа
Видео
Поддржани видеоформатиMPEG2
Неподвижна слика
Резолуција(и) на неподвижна слика640 x 480
Аудио
Вграден микрофонДа
Филтер за ветарДа
Бленда
Брзина на бленда на камера1/3 - 1/3500 s
Камера
Минимално осветлување3 lx
Порти и интерфејси
PictBridgeДа
S-видеоизлезДа
USB 2.0 порти количина1
Складирање
Капацитет на внатрешна меморија80 GB
Тежина и димензии
Тежина280 g
Ширина56 mm
Длабочина107 mm
Висина65 mm
Дизајн
Боја на производотСребрена
Батерија
Тип батеријаNP-FV30
Трајност на батеријата (максимална)1.4 h
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-SR58E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати