Sony DCR-SR50E прирачник

Sony DCR-SR50E
7.5 · 1
PDF прирачник
 · 35 страници
Англиски
прирачникSony DCR-SR50E
2-887-135-11(1)
Printed in Japan

Operating Guide

DCR-SR30E/SR40E/SR50E/

SR60E/SR70E/SR80E

© 2006 Sony Corporation
Printed on 100% recycled paper using
VOC (Volatile Organic Compound)-free
vegetable oil based ink.
Additional information on this product and
answers to frequently asked questions can be
found at our Customer Support Website.
Also refer to “Handycam Handbook” (PDF)
By referring to “Handycam Handbook” (PDF)
contained in the supplied CD-ROM, you can find
more detailed information on how to use the
camcorder.
GB

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-SR50E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-SR50E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-SR50E | DCR-SR50E
Видео фотоапарат
4905524366105, 4905524366044
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Други функции
I/O портиAudio Out\nVideo Out
Систем на леќиCarl Zeiss Vario Tessar
ИнтерфејсUSB 2.0
Дисплеј
ЕкранХибриден LCD
Дијагонала на екран2.7 "
Систем на леќи
Дигитален зум800 x
Оптички зум12 x
Големина на филтер30 mm
Сензор за слики
Големина на оптички сензор1/5.5 "
Тип сензорCCD
Порти и интерфејси
DV-портаНе
С-видеовлезДа
S-видеоизлезДа
Складирање
Капацитет на внатрешна меморија30 GB
Тежина и димензии
Тежина360 g
Ширина71 mm
Длабочина117 mm
Висина69 mm
Батерија
Трајност на батеријата (максимална)7 h
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-SR50E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати