Sony DCR-SR37E прирачник

Sony DCR-SR37E
9.5 · 1
PDF прирачник
 · 107 страници
Англиски
прирачникSony DCR-SR37E
Table of Contents Useful Recording Techniques Index
GB
Click

Handycam Handbook

DCR-SR37E/SR38E/SR47E/SR48E/SR57E/

SR67E/SR77E/SR87E

2009 Sony Corporation 4-124-311-12(1)

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-SR37E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-SR37E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-SR37E | DCR-SR37E
Видео фотоапарат
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум2000 x
Оптички зум60 x
Опсег на фокусна должина1.8 - 108 mm
Големина на филтер30 mm
Фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)44 - 2640 mm
Стабилизатор на сликаДа
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели0.8 MP
Големина на оптички сензор1/8 "
Тип сензорCCD
Резолуција на оптичкиот сензор800000 пиксели
Ефективни мегапиксели (филм)0.49 MP
Дисплеј
ЕкранLCD
Дијагонала на екран2.7 "
Резолуција на екран123200 пиксели
Блиц
Вграден блицНе
Други функции
СпортДа
РефлекторДа
ИнтерфејсUSB 2.0
Автоматско фокусирањеДа
ФокусирањеТочка
Рачен фокусДа
ПомрачувањеДа
Видови медиуми поддржаниHDD, Memory Stick
Уред за избледувањеДа
Намалување на бучаватаДа
Ноќен режимДа
АудиоизлезДа
МерењеТочка
Тип кабелUSB, Multi AV
Видео
Максимална видео резолуција720 x 576 пиксели
Аудио
Вграден микрофонДа
Аудио надсинхронизирањеНе
Камера
Минимално осветлување6 lx
Приказ на екран (OSD)Да
Режим за фотографијаДа
Тежина и димензии
Тежина300 g
Ширина60 mm
Длабочина105 mm
Висина68 mm
Дизајн
Боја на производотЦрна, сребрена
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Тип батеријаNP-FH30
Визир
Тип на визирНе е достапно
Баланс на белата боја
Баланс на бела боја надворДа
Баланс на бела боја во внатрешен просторДа
Баланс на бела боја со едно притискањеДа
Неподвижна слика
Резолуција(и) на неподвижна слика640 x 480
Бленда
Брзина на бленда на камера1/3-1/3500 s
Порти и интерфејси
PictBridgeДа
DV-портаНе
С-видеовлезНе
S-видеоизлезДа
USB 2.0 порти количина1
Влезен приклучок за еднонасочна струјаДа
Firewire (IEEE 1394) порти0
Влез за микрофонНе
Содржина на пакување
Вклучен софтверPicture Motion Browser
Складирање
Капацитет на внатрешна меморија60 GB
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-SR37E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати