Sony DCR-SR36E прирачник

Sony DCR-SR36E
9.3 · 2
PDF прирачник
 · 36 страници
Англиски
прирачникSony DCR-SR36E
DCR-SR35E/SR36E/SR45E/SR46E/SR55E/SR65E/SR75E/SR85E
PartNumber: 4-109-555-11(1)
4-109-555-11(1)
2008 Sony Corporation

Digital Video Camera Recorder

Operating Guide

DCR-SR35E/SR36E/SR45E/SR46E/SR55E/

SR65E/SR75E/SR85E

For details on the advanced operations, please refer to
“Handycam Handbook” (PDF).

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-SR36E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 2 луѓе со просек од 9.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-SR36E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-SR36E | DCR-SR36E
Видео фотоапарат
4905524489255
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум2000 x
Оптички зум40 x
Опсег на фокусна должина1.8 - 4.1 mm
Големина на филтер30 mm
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели8 MP
Дисплеј
ЕкранLCD
Дијагонала на екран2.8 "
Блиц
Вграден блицДа
Други функции
СпортДа
РефлекторДа
ИнтерфејсUSB 2.0
Флеш меморија40000 MB
Потрошувачка на енергија (типична)2.8 W
Видео
Максимална видео резолуција640 x 480 пиксели
Камера
Минимално осветлување6 lx
Тежина и димензии
Тежина330 g
Ширина112.8 mm
Длабочина76.3 mm
Висина76.6 mm
Дизајн
Боја на производотЦрна, сребрена
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-SR36E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати