Sony DCR-PC107E прирачник

Sony DCR-PC107E
6.8 · 1
PDF прирачник
 · 44 страници
Англиски
прирачникSony DCR-PC107E
3-087-936-13(1)
© 2004 Sony Corporation

Computer

Applications Guide

Digital Video Camera Recorder

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-PC107E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-PC107E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-PC107E | DCR-PC107E
Видео фотоапарат
4901780884674
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум120 x
Оптички зум10 x
Опсег на фокусна должина2.3 - 23 mm
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели0.8 MP
Други функции
Систем на леќиCarl Zeiss Vario-Tessar
I/O портиAudio Out, i.LINK (DV) In/Out, S-Video Out, USB Terminal, Video Out\n
Фокусирањеauto / manual
Барања за моќностAC-L25
Дисплеј
Резолуција на екран123200 пиксели
ЕкранLCD
Дијагонала на екран2.5 "
Содржина на пакување
Вклучен софтверPicture Package\n
Тежина и димензии
Тежина375 g
Ширина50 mm
Длабочина97 mm
Висина95 mm
Бленда
Брзина на бленда на камера1/50-1/3500 s
Батерија
Тип батеријаNP-FF51
Видео
Поддржани видеоформатиDV
Камера
Минимално осветлување5 lx
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-PC107E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати