Sony DCR-PC1000E прирачник

Sony DCR-PC1000E
8.2 · 2
PDF прирачник
 · 123 страници
Англиски
прирачникSony DCR-PC1000E
DCR-PC1000 2-591-678-11(1) DCR-PC1000 2-591-678-11(1)
Printed in Japan
Printed on 100% recycled paper using
VOC (Volatile Organic Compound)-free
vegetable oil based ink.
© 2005 Sony Corporation

Digital Video Camera Recorder

Operating Guide

DCR-PC1000

2-591-678-11 (1)
Using the Menu
Dubbing/Editing
Using a Computer
Troubleshooting
Additional Information
36
63
73
86
106
Getting Started
Recording/
Playback
8
20
http://www.sony.net/

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-PC1000E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 2 луѓе со просек од 8.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-PC1000E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-PC1000E | DCR-PC1000E
Видео фотоапарат
4901780957019
Англиски
Упатство за употреба (PDF), Безбедносни упатства (PDF)
Други функции
I/O портиAudio In\nAudio Out\nUSB\nVideo In\nVideo Out
Систем на леќиCarl Zeiss Vario-Sonnar T
Флеш меморија16 MB
Компатибилни оперативни системиMS Windows XP, MS Windows 2000, MS Windows ME, MS Windows 98 SE, Apple MacOS X 10.1.5 ~
Уред за избледувањеWipe, overlap, white, random, monotone, mosaic, black
Дополнителни додатоциСтаница за спојување
Хоризонтална резолуција530 линии
Тип кабелA/V, USB
Систем на леќи
Дигитален зум120 x
Оптички зум10 x
Опсег на фокусна должина2.77 - 27.7 mm
Големина на филтер30 mm
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели2.8 MP
Големина на оптички сензор1/6 "
Тип сензорCMOS
Резолуција на оптичкиот сензор790.000 пиксели
Ефективни мегапиксели (филм)0.67 MP
Дисплеј
Резолуција на екран123200 пиксели
ЕкранLCD
Дијагонала на екран2.7 "
Содржина на пакување
Вклучен софтверDrivers & Utilities, Sony Picture Package
Тежина и димензии
Тежина400 g
Ширина54 mm
Длабочина102 mm
Висина117 mm
Бленда
Брзина на бленда на камера1/500 - 1/2 s
Аудио
Вграден микрофонДа
Батерија
Тип батеријаПовторно се полнат
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Работни услови
Оперативна температура (T-T)0 - 40 °C
Складирање
Тип касета за видеокамераMini-DV
Порти и интерфејси
DV-портаДа
С-видеовлезДа
S-видеоизлезДа
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-PC1000E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати