Sony DCR-HC53E прирачник

Sony DCR-HC53E
8.8 · 1
PDF прирачник
 · 76 страници
Англиски
прирачникSony DCR-HC53E
3-278-984-11(1)
© 2008 Sony Corporation

Digital Video Camera Recorder

Operating Guide

DCR-HC51E/HC52E/

HC53E/HC54E

Getting Started 9
Recording/
Playback
17
Using the Menu 28
Dubbing/Editing 43
Using a Computer 47
Troubleshooting 51
Additional Information 58
Quick Reference 68

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-HC53E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-HC53E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-HC53E | DCR-HC53E
Видео фотоапарат
4905524482874
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум2000 x
Оптички зум40 x
Опсег на фокусна должина1.9 - 76 mm
Фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)36 - 1440 mm
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели8 MP
Големина на оптички сензор1/6 "
Визир
Резолуција на пронаоѓачот на изглед123200 пиксели
Дисплеј
ЕкранLCD
Дијагонала на екран2.5 "
Други функции
Автоматско фокусирањеДа
Рачен фокусДа
СпортДа
ПомрачувањеДа
РефлекторДа
Баланс на белата боја
Баланс на бела боја надворДа
Баланс на бела боја во внатрешен просторДа
Баланс на бела боја со едно притискањеДа
Видео
Поддржани видеоформатиDV
Аудио
Вграден микрофонДа
Складирање
Тип касета за видеокамераMini-DV
Камера
Минимално осветлување11 lx
Порти и интерфејси
DV-порта-
С-видеовлезНе
S-видеоизлезДа
USB 2.0 порти количина1
Firewire (IEEE 1394) порти0
Влез за микрофонНе
Тежина и димензии
Тежина380 g
Ширина63 mm
Длабочина114 mm
Висина85 mm
Батерија
Трајност на батеријата (максимална)14 h
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-HC53E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати