Sony DCR-HC47E прирачник

Sony DCR-HC47E
8.5 · 2
PDF прирачник
 · 96 страници
Англиски
прирачникSony DCR-HC47E
2-319-512-12(1)
© 2007 Sony Corporation

Digital Video Camera Recorder

Operating Guide

DCR-HC47E/HC48E

Getting Started 7
Recording/
Playback
16
Using the Menu 30
Dubbing/Editing 51
Using a Computer 59
Troubleshooting 63
Additional Information 73
Quick Reference 85

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-HC47E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 2 луѓе со просек од 8.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-HC47E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-HC47E | DCR-HC47E
Видео фотоапарат
4905524367690, 4905524367713, 4905524367706
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум2000 x
Оптички зум25 x
Опсег на фокусна должина2.5 - 62.5 mm
Големина на филтер30 mm
Стабилизатор на сликаДа
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели1.07 MP
Визир
Резолуција на пронаоѓачот на изглед123200 пиксели
Дисплеј
ЕкранХибриден LCD
Дијагонала на екран2.7 "
Блиц
Вграден блицНе
Други функции
Автоматско фокусирањеДа
Рачен фокусДа
СпортДа
РефлекторДа
Ноќен режимДа
Потрошувачка на енергија (типична)2.8 W
Аудио
Вградени звучнициДа
Аудио надсинхронизирањеДа
Складирање
Тип касета за видеокамераMini-DV
Бленда
Брзина на бленда на камера1/2-1/3500 s
Порти и интерфејси
DV-порта-
С-видеовлезНе
S-видеоизлезДа
Тежина и димензии
Тежина400 g
Ширина63 mm
Длабочина114 mm
Висина85 mm
Содржина на пакување
Вклучен софтверPicture Motion Browser
Камера
Прогресивно скенирањеНе
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-HC47E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати