Sony DCR-HC35E прирачник

Sony DCR-HC35E
8.8 · 2
PDF прирачник
 · 96 страници
Англиски
прирачникSony DCR-HC35E
E:\SONY\2659812111\01GB00Cov_E.fm
DCR-HC23E/HC24E/HC26E/HC35E
2-659-812-11(1)
2-659-812-11(1)
© 2006 Sony Corporation

Digital Video Camera Recorder

Operating Guide

DCR-HC23E/HC24E/

HC26E/HC35E

Getting Started 8
Recording/
Playback
20
Using the Menu 36
Dubbing/Editing 51
Using a Computer 58
Troubleshooting 68
Additional Information 83

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-HC35E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 2 луѓе со просек од 8.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-HC35E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-HC35E | DCR-HC35E
Видео фотоапарат
4905524321449, 4905524321470, 3355830016996
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум800 x
Оптички зум20 x
Опсег на фокусна должина2.3 - 46 mm
Големина на филтер25 mm
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели0.8 MP
Големина на оптички сензор1/6 "
Тип сензорCCD
Други функции
Систем на леќиCarl Zeiss Vario-Tessar
I/O портиAudio Out, \ni.LINK (DV) In, \ni.LINK (DV) Out, \nS-Video Out, \nUSB, \nVideo Out.
Уред за избледувањеBlack, White, Mosaic, Monotone
Тип кабелStereo AV, USB
Дисплеј
Резолуција на екран123200 пиксели
ЕкранLCD
Дијагонала на екран2.5 "
Содржина на пакување
Вклучен софтверPicture Package\n
Тежина и димензии
Тежина370 g
Ширина65 mm
Длабочина113 mm
Висина79 mm
Бленда
Брзина на бленда на камера1/50-1/3500 s
Аудио
Вграден микрофонДа
Камера
Зум на репродукција (макс)Не x
Минимално осветлување5 lx
Видео
Поддржани видеоформатиMPEG1
Порти и интерфејси
DV-портаДа
С-видеовлезНе
S-видеоизлезДа
Складирање
Тип касета за видеокамераMini-DV
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-HC35E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати