Sony DCR-HC30E прирачник

Sony DCR-HC30E
8.5 · 1
PDF прирачник
 · 44 страници
Англиски
прирачникSony DCR-HC30E
3-087-936-13(1)
© 2004 Sony Corporation

Computer

Applications Guide

Digital Video Camera Recorder

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sony DCR-HC30E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео фотоапарати и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sony DCR-HC30E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sony , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sony да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Sony
DCR-HC30E | DCR-HC30E
Видео фотоапарат
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Дигитален зум120 x
Оптички зум10 x
Сензор за слики
Вкупно мегапиксели6.8 MP
Тип сензорCCD
Големина на оптички сензор1/6 "
Други функции
Систем на леќиCarl Zeiss
Флеш меморија8 MB
Резолуција640 x 480 пиксели
СпортДа
РефлекторДа
Дисплеј
ЕкранХибриден LCD
Дијагонала на екран2.5 "
Тежина и димензии
Тежина380 g
Ширина50 mm
Длабочина86 mm
Висина112 mm
Батерија
Тип батеријаInfoLithium
Камера
Минимално осветлување5 lx
Баланс на белата боја
Баланс на бела боја надворДа
Баланс на бела боја во внатрешен просторДа
Складирање
Тип касета за видеокамераMini-DV
Порти и интерфејси
PictBridgeДа
DV-портаНе
С-видеовлезДа
S-видеоизлезДа
USB 2.0 порти количина1
Композитен видеоизлез1
покажи повеќе
adslot

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sony DCR-HC30E подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати