Sharp LC70UH30U прирачник

Sharp LC70UH30U
8.6 · 1
PDF прирачник
 · 131 страници
Англиски
прирачникSharp LC70UH30U
LIQUID CRYSTAL TELEVISION
OPERATION MANUAL
Please choose your favorite page from the content.
If you want to close the operation manual, press the EXIT
button.
Also, if you want to return to the previously displayed
page, press the
(Back) button.
(For LC-70UH30U) (For UH30U model)
ENGLISH | FRANÇAIS | ESPAÑOL
>>

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Sharp LC70UH30U тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Телевизори и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Sharp LC70UH30U или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Sharp LC70UH30U, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Sharp LC70UH30U да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Sharp LC70UH30U спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Sharp LC70UH30U.

Општо
Марка Sharp
Модел LC70UH30U
Производ Телевизор
EAN 74000376885, 0074000376885
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Дисплеј
Дијагонала на екран 70 "
Тип HD 4K Ultra HD
Резолуција на екран 3840 x 2160 пиксели
Приспособување на форматот на екранот 16:9
Поддржани графички резолуции 3840 x 2160
Поддржани видеорежими 2160p
Сооднос на контраст (динамичен) 100000000:1
Светлина на екранот - cd/m²
Време на одговор - ms
Тип заднинско ЛЕД-светло Edge-Lit LED
Технологија за интерполација на движење AMR (Active Motion Rate) 960
Облик на екранот Рамен
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика 16:9
Други функции
3D компатибилност Не
Вградени звучници Да
Паметен ТВ
Паметен телевизор Да
Интернет ТВ -
Отсликување на екранот Да
Перформанси
Намалување на бучавата Да
Локално затемнување Да
Функција на телетекст -
Режим за игри Да
Родителска контрола Да
ТВ-приемник
Тип тјунер Аналоген и дигитален
Систем на формати на аналоген сигнал NTSC
Систем за формат на дигитален сигнал ATSC
Број на тјунери 2 приемник(ци)
Аудио
Број на звучници 2
RMS-моќност на сабвуферот 15 W
RMS-напон 35 W
Автоматски израмнувач на гласност Да
Порти и интерфејси
HDMI порти количина 4
Компјутерски влез (D-Sub) -
Мобилна врска со висока дефиниција (MHL) Да
HDCP Да
Канал за повратно аудио (ARC) Да
DVI порти Не
DVI-D порти количина 0
USB 2.0 порти количина 3
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 0
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr) 1
Композитен видеовлез 1
Аудиовлез (Л,Д) 1
Аудиоизлез (Л,Д) 1
RS-232 порти 1
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Заеднички интерфејс (CI) Не
Заеднички интерфејс плус (CI+) Не
Излези за слушалки 0
Број на влезови за S-Video 0
Интегриран читач на картички Да
Функции за управување
Електронски водач низ програми (EPG) -
Приказ на екран (OSD) Да
Број на OSD јазици 3
Јазици за приказ на екранот (OSD) ENG,ESP,FRE
Автоматско исклучување Да
Надградлив фирмвер Да
Фирмверот се обновува преку USB
Тајмер за спиење Да
Вмрежување
Wi-Fi Да
Ethernet LAN конекција Да
Wi-Fi стандарди Wi-Fi 5 (802.11ac),802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n)
Bluetooth Да
Дизајн
Боја на производот Црн
VESA-монтирање Да
Интерфејс за поставување панел 400 x 400 mm
Приклучок за вклучување/исклучување -
Напојување
Потрошувачка на енергија (во мирување) - W
AC влезен напон 110 - 240 V
AC влезна фреквенција 50 - 60 Hz
Режим за штедење енергија Да
Тежина и димензии
Ширина (без држач) 1563.290625 mm
Висина (без држач) 908.05 mm
Длабочина (без држач) 87.3125 mm
Ширина (со држач) 1563.29 mm
Тежина (без држач) 36015.23 g
Висина (со држач) 942.181 mm
Длабочина (со држач) 371.078 mm
Тежина (со држачот) 39008.944 g
Податоци за пакувањето
Ширина на пакување 1701.8 mm
Висина на пакување 1035.05 mm
Длабочина на пакување 234.95 mm
Тежина на пакување 48035.432 g
Рачна далечинска контрола Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Sharp LC70UH30U подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати