Schaub Lorenz SL300FR CB прирачник

Schaub Lorenz SL300FR CB
5.2 · 1
PDF прирачник
 · 70 страници
Англиски
прирачникSchaub Lorenz SL300FR CB

Bedienungsanleitung

SL 300 Modellvarianten

Instruction Manual

SL 300 Model Options

Mode d'emploi

SL 300 Dérivés

Gebruiksaanwijzing

SL 300 Varianten

SL300B CB Schwarz
SL300C CB Creme
SL300 FR CB Rot
SL300LB CB
SL300LG CB
Limonengrün
SL300O CB Orange
SL300R CB Weinrot
SL300SC CB Creme
glänzend
SL300SG CB Grün
glänzend
SL300SP CB Pink
SL300SW CB Weiß
SL300SGR CB Grau

Deutsch

Seite

English

Page

20

Français

Page

Nederlands

Pagina

54

Погледнете го бесплатно прирачникот за Schaub Lorenz SL300FR CB тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата фрижидери и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Schaub Lorenz SL300FR CB или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Schaub Lorenz , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Schaub Lorenz да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Schaub Lorenz
SL300FR CB | 21007
фрижидер
4030608210071
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Дизајн
Позиција на апаратотСамостоечки
Боја на производотЦрвена
Шарка на врататаДесна
Врати што се отвораат од двете страниНе
Заклучување од децаДа
Вграден дисплејНе
Медиум за ладењеR600a
Материјал на полициКалено стакло
Број на компресори1
Перформанси
Вкупен нето капацитет300 L
Целосен бруто капацитет305 L
Климатска класаN-ST
Ниво на бучава42 dB
Минимална работна температура16 °C
Максимална работна температура38 °C
Фрижидер
Нето капацитет на фрижидерот209 L
Бруто капацитет на фрижидерот- L
Внатрешно светло на фрижидерДа
Без мраз (фрижидер)Не
Автоматско одмрзнување (фрижидер)Да
Систем на повеќекратен проток на воздух (фрижидер)-
Број на сталажи/корпи на фрижидер4
Број на фиоки за зеленчук1
Полици на врата на фрижидер4
Сад за јајцаДа
Полица за шишињаДа
Замрзнувач
Положба на замрзнувачСе поставува на под
Нето капацитет на замрзнувачот91 L
Бруто капацитет на замрзнувачот- L
Капацитет за замрзнување4.5 kg/24 часа
Време на складирање при немање електрична енергија10 h
Ниво на замрзнување (Рејтинг со ѕвездички)4*
Без мраз (замрзнувач)Не
Автоматско одмрзнување (замрзнувач)Не
Број на сталажи/корпи на замрзнувач3
Други функции
ТермостатДа
ЛЕД-индикаториНе
Тежина и димензии
Тежина на пакување76000 g
Ширина на пакување650 mm
Длабочина на пакување675 mm
Висина на пакување1969 mm
Ширина595 mm
Длабочина645 mm
Висина1899 mm
Тежина71000 g
Напојување
Класа на енергетска ефикасност (стара)A++
Поврзано оптоварување- W
Годишна потрошувачка на енергија208.05 kWh
Ергономски
Прилагодливи нозеДа
Свежа зона
Оддел за свежи работиНе
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Schaub Lorenz SL300FR CB подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати