Samsung SLA-12240 прирачник

Samsung SLA-12240
7.5 · 1
PDF прирачник
 · 1 страница
Англиски
прирачникSamsung SLA-12240

Погледнете го бесплатно прирачникот за Samsung SLA-12240 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата леќи и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Samsung SLA-12240 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Samsung , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Samsung
SLA-12240 | SLA-12240
леќа
8801089040862, 8801089046864
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Систем на леќи
Тип на леќиСтандарден објектив
Компонента заSLR
Структура на леќи (елементи/групи)-
Приспособување на фокусотАвтоматски
Опсег на отвор (F-F)0 - 1.6
Опсег на фокусна должина12 - 240 mm
Агол на прикажување на леќата, хоризонтален30.8 °
Агол на прикажување на леќата, вертикален23 °
Тип сензорCCD
Големина на оптички сензор1/2 "
Број на максимална апертура-
Тежина и димензии
Дијаметар- mm
Должина- mm
Големина на филтер- mm
Тежина2600 g
Други функции
Зголемување20 x
Димензии (ШхДхВ)116 x 223.5 x 135 mm
Перформанси
Компатибилност-
Компатибилност со брендови на камериSamsung
Оперативна температура (T-T)10 - 50 °C
Автоматско фокусирањеДа
Дизајн
Боја на производотЦрн
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Samsung SLA-12240 подолу.

Колку тежи Samsung SLA-12240?

Samsung SLA-12240 тежи 2600 g.

Дали прирачникот за Samsung SLA-12240 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Samsung SLA-12240 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати