Samsung S8000 Jet прирачник

Samsung S8000 Jet
(1)
  • Број на страници: 98
  • Вид на документ: PDF
S8000

user manual

Samsung S8000 Jet

Треба помош?

Број на прашања: 0

Дали имате прашање во врска со Samsung S8000 Jet или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку повеќе поединечности давате за Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе биде за другите Samsung S8000 Jet сопственици правилно да одговорат на Вашето прашање.

индекс

Погледнете го бесплатно прирачникот за Samsung S8000 Jet тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Паметни телефони и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Samsung S8000 Jet или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Samsung S8000 Jet спецификации

Општо
Марка Samsung
Модел S8000 Jet
Производ Паметен телефон
EAN 1000001254180, 5051902217602, 5055328404332, 5055328405599, 5055328496993, 8808993360437, 8808993455058, 9028300010162
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Дисплеј
Резолуција на екран 480 x 800 пиксели
Број на бои на екранот 16,78 милиони бои
Тип екран AMOLED
Дијагонала на екран 3.1 "
Екран на допир Да
Надворешен екран Не
Меморија
Внатрешна меморија 2048 MB
Поддршка за флеш-картички Да
Капацитет на внатрешна меморија 16 GB
Компатибилни мемориски картички MicroSD (TransFlash)
Камера
Задна камера Да
Резолуција на задната камера (нумеричка) 5 MP
Резолуција на задната камера 2560 x 1920 пиксели
Дигитален зум 4 x
Автоматско фокусирање Да
Предна камера Да
Порти и интерфејси
Поврзување слушалки 3,5 мм
Размена на пораки
MMS (услуга за мултимедијални пораки) Да
Е-пошта Да
Видео
Резолуција на снимање видео (макс) 720 x 480 пиксели
Видеоповик Да
Аудио
FM-радио Да
Тип ѕвонење Полифонични
Музички плеер Да
Поддржани аудио формати AAC,AAC+,MP3,WMA
Функции на телефон
Интерфон Да
Јава-технологија Да
Известување со вибрација Да
Капацитет на именикот 2000 влезови
Формат Плочка
Тип систем за предвидување текст T9
Управување со лични информации (PIM) Alarm clock,Calculator,Calendar,Countdown timer,Notes,Stopwatch,To-do list
Систем за предвидување текст Да
Тежина и димензии
Тежина 110 g
Ширина 53.5 mm
Длабочина 11.9 mm
Висина 108.9 mm
Напојување
Време за разговор (2G) 8 h
Време во состојба на подготвеност (2G) 422 h
Капацитет на батеријата 1100 mAh
Технологија на батеријата Литиум-јон (Li-Ion)
Време за разговор (3G) 5 h
Перформанси на ГПС
Потпомогнат GPS (A-GPS) Да
GPS Да
Лоцирање на положбата Да
Пренос на податоци
Инфрацрвена порта за податоци Не
Bluetooth Да
Bluetooth верзија 2.1+EDR
Вмрежување
Податочна мрежа 3G,EDGE,GPRS,GSM,WCDMA
Wi-Fi Да
Wi-Fi стандарди 802.11b,802.11g
WAP Да
Способност за SIM-картичка Единечна СИМ
Генерација на мобилна мрежа 3G
Технички детали
Тип претплата Без претплата
Боја на производот Црн
Тип -
Инсталиран оперативен систем Samsung Proprietary
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Подолу, ќе ги најдете најчесто поставуваните прашања во врска со Samsung S8000 Jet.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде