Razer Chimaera Wireless прирачник

Razer Chimaera Wireless
9.5 · 1
PDF прирачник
 · 13 страници
Англиски
прирачникRazer Chimaera Wireless
The Razer Chimaera Wireless Gaming Headset for Xbox 360® has everything you need for up
to 12 hours of battling and smack-talking your friends in absolute comfort. Building on our
extensive expertise from PC gaming, this wireless headset is designed to provide a high
definition sound combined with an ergonomic design to maximize comfort.
The included base station doubles up as a charging dock and storage unit to keep your Razer
Chimaera ready to dominate everyone on Xbox LIVE.

MASTER GUIDE

CONTENTS

1. Package Contents
2. System & Hardware Requirements
3. Key Features
4. Technical Specifications
5. Installation and Setup / Registration / Technical Support
6. Using Your Razer Chimaera
7. Legalese

1. PACKAGE CONTENTS

- Razer Chimaera Wireless Gaming Headset for Xbox 360®
- Charging Dock Base Station
- Cables:
RCA Cable
AC Adapter
2.5mm to 2.5mm Stereo Cable (For Controller Connection)
- 2 AAA Rechargeable Batteries
- Quick Start Guide
- Master Guide

2. SYSTEM & HARDWARE REQUIREMENTS

- Xbox 360®
- Composite Cable (or Component HD AV Cable)
OR
- PC

Погледнете го бесплатно прирачникот за Razer Chimaera Wireless тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата слушалки и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Razer Chimaera Wireless или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Razer , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Razer да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Razer
Chimaera Wireless | RZ04-00470100-R3G1
слушалки
8886419312345, 8886419312499, 5053973610733
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Други функции
Минимални системски барањаXbox 360: CVBS / YPbPr HD AV cable\nPC: 3.5mm Headphone & Mic Cables
Димензии (ШхДхВ)200 x 88 x 204 mm
Излези за слушалки1
Оперативна фреквенција2400 MHz
Слушалки
Фреквенција на слушалки20 - 20000 Hz
Чувствителност на слушалки105 dB
Импеданца32 Ω
Двигателска единица50 mm
Тип магнетНеодимиум
Микрофон
Фреквенција на микрофон130 - 10000 Hz
Чувствителност на микрофон-42 dB
Тип микрофонБум
Перформанси
Сооднос на сигналот и пречките (SNR)55 dB
Компатибилни производиXbox 360
Тип на производСлушалки
Боја на производотЦрн
Тип слушалкиЗа двете уши
Препорачана употребаГејмерски
Батерија
Време за разговори12 h
Тип батеријаAAA
Батерија на полнењеДа
Функции за добавувач
Време на полнење180 мин.
Порти и интерфејси
Влез за микрофонДа
Безжичен опсег10 m
Технологија на поврзувањеБезжична
BluetoothДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Razer Chimaera Wireless подолу.

Може ли да остварувам разговори без раце со слушалки?

Поновите модели на слушалки генерално имаат вграден мал микрофон кој овозможува повикување.

Што е отстранување на бучава?

Отстранувањето на бучава гарантира намалување на бучавата од околината.

Кога звукот ми е премногу гласен?

Јачина на звук над 80 децибели може да биде штетна за слухот. Кога јачината на звукот надминува 120 децибели, може дури да настане и директно оштетување. Можноста за оштетување на слухот зависи од фреквенцијата и времетраењето на слушањето.

Дали прирачникот за Razer Chimaera Wireless е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Razer Chimaera Wireless не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати