Razer Chimaera 5.1 прирачник

Razer Chimaera 5.1
5.2 · 1
PDF прирачник
 · 15 страници
Англиски
прирачникRazer Chimaera 5.1
The Razer Chimaera 5.1 Wireless Gaming Headset for Xbox 360® gives you a true-to-life
surround sound experience. Building on our extensive gaming audio expertise from PC gaming,
this wireless headset offers pinpoint tournament grade 5.1 positional audio with extra large
circumaural ear cups for maximum comfort.
The base station doubles up as a charging dock and audio processing unit, giving you the
option to adjust the game sound and link up to four base stations to talk to your teammates
over a lag-free, local communication channel.

MASTER GUIDE

CONTENTS

1. Package Contents
2. System & Hardware Requirements
3. Key Features
4. Technical Specifications
5. Installation and Setup / Registration / Technical Support
6. Using Your Razer Chimaera 5.1
7. Legalese

1. PACKAGE CONTENTS

- Razer Chimaera 5.1 Wireless Gaming Headset for Xbox 360®
- Charging Dock Base Station
- Cables:
Optical Cable
RCA Cable
AC Adapter
2.5mm to 2.5mm Stereo Cable (For Controller Connection)
3.5mm to 3.5mm Stereo Cable (For Local Team Communications)
- 2 AAA Rechargeable Batteries
- Quick Start Guide
- Master Guide

2. SYSTEM & HARDWARE REQUIREMENTS

- Xbox 360®
- Composite Cable (or Component HD AV Cable)
OR
- PC

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Razer Chimaera 5.1 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Слушалки и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Razer Chimaera 5.1 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Razer Chimaera 5.1, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Razer Chimaera 5.1 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Razer Chimaera 5.1 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Razer Chimaera 5.1.

Општо
Марка Razer
Модел Chimaera 5.1 | RZ04-00480100-R3U1
Производ Слушалки
EAN 8886419312369, 0897126000768, 0132018338612
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Перформанси
Препорачана употреба Гејмерски
Тип слушалки За двете уши
Стил на носење Околу глава
Боја на производот Црн
Тип на производ Слушалки
Слушалки
Поставување на ушите Полукружни
Фреквенција на слушалки 20 - 20000 Hz
Импеданца 32 Ω
Чувствителност на слушалки 105 dB
Тип магнет Неодимиум
Двигателска единица 50 mm
Микрофон
Фреквенција на микрофон 130 - 10000 Hz
Чувствителност на микрофон -42 dB
Други функции
Компатибилни големини на батеријата AAA
Димензии (ШхДхВ) 200 x 88 x 204 mm
Компатибилност Xbox 360\nPC
Батерија
Поддржан број на батерии 2
Време на полнење 3 h
Порти и интерфејси
Опсег на фреквенција 5.8 GHz
RF-поврзување Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Razer Chimaera 5.1 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати