Pure Evoke Mio by Orla Kiely прирачник

Pure Evoke Mio by Orla Kiely
9.1 · 1
PDF прирачник
 · 22 страници
Англиски
прирачникPure Evoke Mio by Orla Kiely
Orla_Mio_manual-v4-UK-Aus.indb 1 12/21/2012 4:49:55 PM

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Pure Evoke Mio by Orla Kiely тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Радија и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Pure Evoke Mio by Orla Kiely или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Pure Evoke Mio by Orla Kiely, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Pure Evoke Mio by Orla Kiely да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Pure Evoke Mio by Orla Kiely спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Pure Evoke Mio by Orla Kiely.

Општо
Марка Pure
Модел Evoke Mio by Orla Kiely | VL-61148
Производ Радио
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Други функции
Аудиосистем стерео
Димензии (ШхДхВ) 210 x 125 x 181 mm
I/O порти 1 x USB (mini B-type)
Барања за моќност 220-240V AC
Аудио
RMS-напон 7 W
Радио
Број на меморирани станици 30
Тип тјунер Дигитални
Поддржани радиофреквенции DAB
Тип радио Преносно
FM опсег 87.5 - 108 MHz
Систем за радиоподатоци (RDS) Да
Звучници
Број на вградени звучници 1
Дисплеј
Тип екран OLED
Порти и интерфејси
Излез на линијата Да
Поврзување слушалки 3,5 мм
Карактеристики
Боја на производот Црн
Батерија
Трајност на батеријата (максимална) 24 h
Технички детали
DAB Band III 174–240 MHz
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична) 2.48 W
Потрошувачка на енергија (во мирување) 0.9 W
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Pure Evoke Mio by Orla Kiely подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати