Polar FT1 прирачник

Polar FT1
7.9 · 27
PDF прирачник
 · 18 страници
Англиски
прирачникPolar FT1
User Manual
POLAR FT1
POLAR FT2

Погледнете го бесплатно прирачникот за Polar FT1 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата спортски часовници и е оценет од 27 луѓе со просек од 7.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Polar FT1 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Polar , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Polar да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Полар ФТ1 е спортска гледачка, која има функција на календар и на часовник, со опција за избор на 12-часовен или 24-часовен режим. Има точност од 60 секунди на месец и може да издржи до 30 метри под вода поради својата водоотпорност. За изработка на верижката е користен полиуретан термопластика и исто така ја карактеризира водоотпорноста. Ливотот на батеријата е до 2500 часа, што обезбедува задоволителна траење на гледачката. Има светло, за да овозможи полесно гледање на екранот. Материјалот на кутијата на гледачката е нерѓосувачки челик, што ја прави долготрајна и надежна. Типот на батеријата е CR2032. Гледачката има вграден сензор за срцебиение, што овозможува корисниците да го следат своето срцебиение во текот на спортска активност. Полар ФТ1 е спортска гледачка со прецизност, водоотпорност и подолг живот на батеријата, што ја прави идеална за користење при спортска активност.

Општо
Polar
FT1 | 90037558
спортски часовник
725882522869, 725882554396, 0725882535999, 0725882522869
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Дизајн
Водоотпорна до30 m
Материјал на ремчетоТермопластичен полиуретан
ВодоотпоренДа
Материјал на кутијата на часовникотНерѓосувачки челик
Положба на пазаротСпортски часовник
Боја на производотЦрна, сребрена
Карактеристики
КалендарДа
Режим за часовник12ч/24ч
Точност60 секунди/месец
Монитор на пулсДа
Напојување
Трајност на батерија2500 h
Тип батеријаCR2032
Дисплеј
Заднинско осветлувањеДа
Работни услови
Оперативна температура (T-T)-10 - 55 °C
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Polar FT1 подолу.

Дали ноќе треба да го исклучам спортски часовник?

Разумно е да го исклучите Вашиот спортски часовник производ ноќе бидејќи тоа обезбедува подолго траење на батеријата.

Дали ми треба интернет за GPS (СГП)?

Не, за GPS (СГП) сигналот не е потребен интернет.

Што значи кратенката GPS (СГП)?

Англиската кратенка GPS (<i>Global Positioning System</i>) значи Систем за Глобално Позиционирање (СГП).

Што е GPS (СГП)?

СГП (GPS) е технологија што може да се користи било каде на светот за одредување на Вашата локација преку сателити.

Колку треба да вежбам како возрасен неделно?

Како возрасен, се препорачува умерено интензивно вежбање најмалку 2,5 часа неделно. По можност распределено на неколку дена.

Колку отчукувања на срцето има возрасно лице во мирување?

Отчукувањата на срцето кај возрасните се помеѓу 60 и 100 отчукувања во минута.

Кој е максималниот број на отчукувања на срцето кај возрасно лице?

Како општо правило, Вашиот максимален број на отчукувања на срцето е 220 минус Вашата возраст.

Што е блутут (<i>bluetooth</i>)?

Блутут (од англиски: <i>Bluetooth</i>) е технологија за безжична размена на податоци помеѓу електронски уреди со помош на радио бранови. Во повеќето случаи, растојанието помеѓу двата уреди што разменуваат податоци треба да биде помалку од десет метри.

Дали прирачникот за Polar FT1 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Polar FT1 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати