Plantronics Savi Office WO100 прирачник

Plantronics Savi Office WO100
10 · 1
PDF прирачник
 · 25 страници
Англиски
прирачникPlantronics Savi Office WO100
Savi
®

Office WO100

Wireless Headset System

with Optional HL10
Lifter
User Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за Plantronics Savi Office WO100 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата слушалки и е оценет од 1 луѓе со просек од 10. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Plantronics Savi Office WO100 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Plantronics , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Plantronics да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Plantronics
Savi Office WO100 | WO100
слушалки
17229129498, 172291294984, 5033588030003, 0017229129498, 0172291294984
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Тежина и димензии
Тежина23 g
Батерија
Време за разговори6 h
Перформанси
Контрола за гласностаДигитални
Тип на производСлушалки
Боја на производотBlack, Grey
Тип слушалкиМонофонски
Стил на носењеЗакачени за уво
Други функции
Број на производите вклучени1 pc(s)
Бренд компатибилностPlantronics
Процесирање на дигитален сигнал (DSP)Да
Порти и интерфејси
Безжичен опсег106 m
Технологија на поврзувањеБезжична
Слушалки
Поставување на ушитеЗа во уво
Микрофон
Поништување бучава на микрофонотДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Plantronics Savi Office WO100 подолу.

Може ли да остварувам разговори без раце со слушалки?

Поновите модели на слушалки генерално имаат вграден мал микрофон кој овозможува повикување.

Што е отстранување на бучава?

Отстранувањето на бучава гарантира намалување на бучавата од околината.

Кога звукот ми е премногу гласен?

Јачина на звук над 80 децибели може да биде штетна за слухот. Кога јачината на звукот надминува 120 децибели, може дури да настане и директно оштетување. Можноста за оштетување на слухот зависи од фреквенцијата и времетраењето на слушањето.

Колку тежи Plantronics Savi Office WO100?

Plantronics Savi Office WO100 тежи 23 g.

Дали прирачникот за Plantronics Savi Office WO100 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Plantronics Savi Office WO100 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати